| Rebeeca17 a întrebat:

Am 19 ani si de vreo 2 luni sunt impreuna cu un baiat, iar acum cateva zile am facut dragoste cu el. De atunci este mult mai indiferent fata de mine, astazi chiar nu am vorbit de loc. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa il caut daca el nu ma cauta, si nici nu vreau sa ii arat cat de mult imi pasa de el. Incerc sa fiu indiferenta si eu, dar imi este foarte greu, de abia ma abtin sa nu ii scriu. M-am gandit sa il intreb de ce s-a schimbat fata de mine, dar mi-e frica ca dupa o sa fie si mai indiferent. Cum sa fac sa ii recastig interesul?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-au lamurit cu totii, fiecare dupa inima si generozitatea de care a fost in stare.
Da, baiatul asta a incetat sa mai fie interesat de tine.Ca sa se intample asta,inseamna ca altceva nu-l mai interesa in afara sexului.
E adevarat ca interesul sexual exista in fiecare relatie,intotdeauna mocneste acolo,in subsolul relatiei,dar depinde numai de cei doi sa stie cand sa-l manifeste si cand sa-i dea curs,asa incat sa nu afecteze relatia.
In cazul tau,a venit prea repede si-mi pare rau.
Ignora-l complet pe acest baiat,adica chiar si daca te cauta,nu-i mai da atentie,posibil sa o faca doar ca sa-i mai cedezi inca o data,nu pentru ca te-ar iubi,sa nu te minti singura.
Imi dau seama ca daca i-ai cedat atat de repede,ai crezut in sentimentele tale pentru el si acum e greu sa renunti la ele.
Dar va trebui s-o faci,ca sa nu suferi inutil si sa te vindeci cat mai repede.
Si cum,in tot raul e si un bine,stiu ca vei fi foarte atenta de acum, incolo si mult mai putin increzatoare in iubitii de ocazie.
Nu te mai gandi,asa s-a intamplat,timpul nu-l poti intoarce inapoi,cauta sa-ti vindeci ranile si iesi din povestea asta,uit-o pentru totdeauna.
Si, sa ai mai multa incredere in tine, echilibrul nu-l descoperi aruncandu-te cu ochii inchisi intr-o iubire nesigura, ci trebuie sa-l gasesti initial, in tine!
Mult noroc si ai grija de tine!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Destul de greu sa-l recastigi, fiindca a fost o aventura si cred ca deja se cam termina. Poate tu vroiai mai multe partide de sex, dar rareori barbatii dornici strict de aventuri sunt interesati de aventuri mai lungi. Ei vor o relatie scurta, fara implicatii, dupa 2-3-4 luni sa ajunga cu femeia in pat, sa aiba 1-2-3 acte sexuale si apoi sa treaca la cucerirea alteia. Nu e ca si cum ar exista sentimente sau obligatii intre voi dupa o relatie atat de grabita. Poti incerca sa discuti cu el, sa-i spui ca ai mai vrea relatii sexuale in relatia voastra, fara implicatii ca si pana acum, e posibil sa fie interesat, daca nu a aparut o alta cucerire facila.

| mona a răspuns:

Asta a si cautat...sa faca sex cu tine si gata, iti dai seama cat a tinut la tine...

| epurasu a răspuns:

Baiatul si-a atins scopul! ai cazut in plasa asa 1-0 pentru el!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Soluţia este SIMPLĂ : îi dai "papucii" rolling on the floor

Este EVIDENT că tipul urmărea doar să te "aibă", ca să mai bifeze o "fraieră" în agendă - NO offense sad

Nu te-ai gândit că 2 luni de relaţie sunt prea PUŢINE pentru a trece la sex?

Acum ai motive să te gândeşti mai ATENTĂ ( şi mai mult ) pe viitor...

Oricum, tipul NU merită să "îi recâştigi" interesul!

După ce "te-a făcut", el tocmai şi-a PIERDUT interesul laughing

Sorry/scuze că sunt aşa direct dar mă "crucesc" când văd cât de NAIVĂ poţi fi la cei 19 anişori ( pe care afirmi că-i ai )!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

El a obtinut relativ repede ceea ce si-a dorit de la tine, si probabil ca nici nu a fos prea incantat. Asadar, e greu de recastigat un astfel de interes.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Depinde cum vrei sa ii castigi atentia...
1. Daca te gandesti la tine - treci mai departe, macar sa fii meritat. Nu il vei mai prinde. Insa, in viata poate ar trebui sa urmaresti sa fii fericita. Si acesta nu prea este cazul.

2. Poti sa il mai faci un pic sa transpire, peste vreo saptamana sau doua, poti sa ii faci o gluma, ceva de genul... "nu mi-a mai venit menstruatia" sau alte nazbatii. Dar chiar nu merita timpul pierdut.

Cand mergi la piata, mai iei si tepe. Asta a fost o teapa.

| Alcyon a răspuns:

Nu-si dorea decat sex de la tine.

| SorinTudor a răspuns:

Ori are probleme in familie ori (si asta cel mai probabil) a vrut sa aiba o aventura cu tine, nimic serios sad

| MDenisee a răspuns:

A vrut doar o aventura, nu mai pune si tu botul la " aventurieri" din astia. Treci peste el, ignora-l daca te ignora

| khwewljewew a răspuns:

Buna. Pentru tine a fost "dragoste", pentru el "sex". Cred ca v-ati cam grabit cu sexul sau cel putin trebuia sa il incerci sa vezi ce e in capul lui, nu sa te arunci pur si simplu in bratele lui. Daca nu te cauta si astea, e clar, probabil ca si-a pierdut interesul pentru tine si a vrut doar o aventura.

| JosePpPp a răspuns:

Hei buna, vrei sa stam si noi vreo 2 luni impreuna apoi sa ne-o tragem si te las? Ce fraiera ai fost. Ori a vrut doar sex de la tine ori cum te-ai comportat in pat l-a lasat rece.

| iuly92 a răspuns:

Nu te merita, punct!
Din pacate genul aceste de baieti sunt pe cale de inmultire in secolul asta.
A avut un scop, acela de a se culca cu tine.
Meriti ceva mai bun!