| anonim_4396 a întrebat:

Buna m-am despartit de prietenul meu acum 2 saptamani iar el vorbeste urat cu mine si nu ii mai pasa de mine nu ma mai iubeste, am fost impreuna 1 an si 2 luni si inca il iubesc foarte mult si il caut vb la telefon si prin mesaje si vreau sa ne impacam dar el nu, in fine vreau sa fiu tare, vreau sa nu imi pese de el, sa i arat ca nu e important pentru mine, cum sa fac asta? cum sa i arat ca nu imi pasa de el? va rog ajutati-ma nu vreau raspunsuri stupide, daca il tratez cu indiferenta si nu il mai caut se va intoarce a mine? ma va cauta el?

Răspuns Câştigător
| cristian54 a răspuns:

Daca nu il mai suni si ii arati ca nu iti mai pasa de el ai sa vezi ca se va baga el in seama cu tine si iti mai dau un sfat nu ii mai cere sa va impacati pentru ca va crede ca esti moarta dupa el si ca nu mai poti dupa el ai sa vezi ca ai sa il faci sa te caute. daca chiar nu te vrea si nu te cauta lasa-l in pace mai sunt baieti.bafta

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga daca va fi sa fiti impreuna te va cauta Se intalneste munte cu munte dar om cu om Daca nu te va cauta tu nu ai fost pentru el sau el pentru tine Bafta

| Visatoarea a răspuns:

Fi indiferenta. Poarta-te cu el ca si cum ar fi invizibil.Nu-l suna.nu-l cauta! Il va roade chestia asta, fi sigura.Sa mai postezi sa spui daca am avut dreptate.

| answer a răspuns:

Pai nu ai cum atata timp cat iti pasa! Ca nu vrei tu sa arati e cu totul altceva! Probabil ca e neghiob si pune orgoliul propriu mai presus de orice; chiar si mai presus de cei 7 ani de-acasa! Nu-ti mai bate capul cu el; e clar ca nu ai ce sa discuti cu asa minte pierduta!

Răspuns utilizator avertizat
| Ţiiţţţu a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri ma ajuta ft mult:*

| ramona0506 a răspuns:

Stii. cel mai bine este sa-ti vezi de viata ta happy Daca dupa ce v-ati despartit se comporta total diferit fata de acest an in care ati fost impreuna, cel mai bine este sa incerci sa nu te mai gandesti la el, sa il uiti. stiu, usor de zis greu de facut. nu te mai gandi la el. petrece-ti mai mult timp cu prietenii tai, distrati-va. si cu timpul o sa fie binehappy Daca el intr-adevar te-a iubit si inca te iubeste el ar trebui sa fie cel ce cauta, nu tu! happy Bafta :*:*