| adina_8849 a întrebat:

am avut cea mai grea saptamana.nu demult intram pe acest site si va ziceam ca iubesc si sunt iubita acum ceva timp am aflat ca nu-i chiar asa iubesc dar nu sunt iubita asa cum credeam.sunt mai mare decat el cu 3 ani si cred ca lui ii este rusinica cu asta nu ne afisam in public, doar ca amici dar asta am decis-o impreuna dar el de curand a decis sa nu o mai faca deloc nu mi-a zis nimic doar mi-a dat de inteles, cauta sa se distreze singur, timp impreuna nu ne mai petrecem foarte mult, aveam planuri mari visam chiar sa ne mutam impreuna chiar el era cel cu ideile si visele de genul asta dar toate astea s-au dus am ales ca e mai bine fara el desi nu e asa, nu pot sa ma mai opresc din plans iar noaptea nu pot sa adorm iar daca adorm o fac plangand. unde am gresit? chiar nu mai iubit? il iubesc enorm de mult dar nu pot sa ma prefac ca nu se intampla nimic in relatia asta.cum sa fac sa fie ce a fost candva? va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Adina,sotul meu e cu doi ani mai mic decat mine.
Nu varsta e de vina,nu-ti mai fa complexe singura,se rasfrang asupra celor din jurul tau si-ti amarasti viata degeaba.
Cauta cauza in alta parte,in disponibilitatea si dorinta ta de a-i oferi mai mult decat cere,in siguranta ca e iubit orice ar face,in insistenta cu care vrei sa faci un lucru...
Te-ai despartit de el si suferi, e normal, te doare si asta nu poate trece.Cand ne facem vise cu ochii deschisi,trezirea e cumplita!
Sa nu crezi ca lui ii e usor.S-a obisnuit, ca si tine, sa traiasca langa tine.Desele evadari din ultimul timp,au totusi un motiv,poate isi simtea libertatea amenintata, poate se plictisea, nu stiu.Lasa-l singur si asteapta.Ai dreptul sa speri, nu cred ca totul s-a sfarsit.El e mai imatur, da-i timp sa inteleaga ce se intampla cu el si ce vrea intr-adevar.Sigur ii lipsesti si nu-l vad sa reziste prea mult fara tine.Nu-i da ocazia sa inteleaga ca suferi,fii mereu ocupata, aparent foarte activa si vesela, chiar daca in sufletul tau mori si invii de o mie de ori.
Si spera.Eu nu cred ca s-a sfarsit.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ca in viata treci prin multe dezamagiri, asa si eu am avut multe esecuri in trecut si acea suferinta s-a adunat in mine am devenit singuratic si cu ura catre femei (chiar daca ma doare asta e) si Dumnezeu are vina aici daca ne iubea cu adevarat ne oferea ceva frumos sa avem parte dar se pare ca ne lasa sa ne chinuim noi singuri. Tu recupereazate doar poate ai parintii cu tine sa te consoleze ca asa e mai bine.

| mgtow a răspuns:

Mai imperia cum esti in stare sa minti sarmana fata in halul asta auzi cica dragostea vine la momentul potrivit, vine pe naiba banii sunt aici principalul suspect si profitul barbatilor catre femei las-o impace ca se va descurca ea si Adina draga nu mai pune suflet daca te mai bagi pe fir cu unu ca te poti astepta de la orice, nu are rost sa te indragostesti la cum stau lucrurile acum.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @adina! Mai bine că s-a întâmplat asta acum, draga mea... Plângi, te vei elibera. Dragostea nu înseamnă suferință, nu înseamnă doar ce se întâmplă în intimitate, dragostea înseamnă mult mai mult. Nici nu mai contează dacă te-a iubit, @adina! Vei depăși momentul, caută să îți ocupi timpul cu ce îți place. Ieși cu prietenii, plimbă cățelul, du-te la sală, încearcă să faci tot ceea ce-ți place. Dragostea nu înseamnă să te ascunzi, consideră acest episod ca fiind o lecție de viață ți mergi mai departe. Timpul îți va vindeca rănile și, la momentul potrivit, vei întâlni dragostea adevărată!
Nu uita, oricât de tare ți-ar plânge sufletul zâmbește! Este un excelent exercițiu de voință pe care-l practic de ani de zile și pe care-l recomand tuturor!
Să ai o zi cu zâmbet, @adina!

| SunshineGirl a răspuns:

Nu totul e roz in viata asta.Culorile sunt difuze uneori.Pur si simplu asa este structurata existenta umana.Sunt dezamagiri si multe.Dar experientele din trecut,cele neplacute,toate au fost uitate.Cel mai bine e sa plangi, pana poti spune "Gata! Nu mai am lacrimi!". Cele mai multe idei salvatoare vin dupa plans. Daca nu il poti face sa se intoarca la tine si sa ia realitatea ca atare ar fi recomandat sa il uiti, sa te intalnesti cu alti baieti si poate vei avea norocul de a intalni omul perfect.Fiecarei persoane ii este predestinat cineva.Destinul decide.Mult succes draga mea! Si nu uita, e viata ta.O poti modela asa cum vrei atata timp cat soarta iti permite.

| Rebeccadamia a răspuns:

Desi toti cei care ti-au raspuns te-au sfatuit sa mergi mai departe, eu nu pot face acelasi lucru.Eu l-am pierdut pe iubitul meu, dintr-o prostie, si n-am crezut ca ne vom mai impaca.Dar acum suntem impreuna din nou, dupa o luna in care am stat separati unul de celalalt, si sunt mai fericita ca oricand, si el la fel.Asadar, o despartire te apropie mult, eu eram fix ca tine, plangeam, eram distrusa, si el era la fel, dar nu vroia sa imi arate, credea ca asa voi trece mai usor peste asta.Incearca sa te intalnesti cu el la tine acasa, sau la el, si sa discutati toate lucrurile.Asa sigur va veti impaca si nu ii va mai fi rusine, diferenta dintre voi nu e chiar atat de mare, adica, sunt unele fete care isi fac o relatie cu un barbat care este de-o varsta cu tatal lor, deci nu e nimic rau in a iubi un baiat mai mic, respectiv o fata mai mare. Daca va iubiti, trec toate, iti spun din proprie experienta.Capul sus, si fa orice pentru relatia ta daca simti ca este ce iti doresti, si stii ca nu te va face din nou sa suferi.Te pup, ai grija de tine, sper ca te-am ajutat cu sfatul meu!