| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita, am vb cu fostul meu prieten aseara la telefon, m-a sunat el.Mentionez ca eu l-am mintit si m-a prins cu minciuna si a dorit despartire. A vb frumos cu mine aseara cica ca amici, a zis ca el a vr sa ne intelegem bine, ca m-a iubit dar nu mai ar putea avea incredere in mine ca l-am mintit si nu a fost prima data, l-am mai mintit dar totusi are si el vina, pentru ca era cam gelos si posesiv. A zis ca vrea sa fim amici si l-am intrebat daca poate sa ma ierte si a zis ca nu.sadDesigur ca nu l-am implorat sa ne impacam, am un orgoliu destul de mare, am vointa, atat l-am intrebat daca nu ma iarta. A zis ca ca amici nu are treaba, dar ca iubita nu putem fi impreuna. A zis ca deja toti stiu ce i-am facut si am vazut ca are si el orgoliu barbatesc.Stiu ca m-a iubit mult si eu l-am iubit si inca il iubesc si regret ce am facut dar fapta e deja consumata. El a zis ca ar vr sa iesim la un suc odata iar eu i-am zis ca mai bine nu, ca mai mult rau imi fac asa daca il vad nu il voi putea uita.Am fost mult timp impreuna si am facut multe impreuna, aveam si planuri de viitor dar posesivitatea lui si minciunile mele au dus la sfaristul relatiei.Acum nu st ce sa zic. Oare cum as putea sa ma impac cu el fara sa ma umilesc sau sa par disparata ori insistenta.De cand ne-am desp.adica de o saptamana, m-a sunat el de 3 ori, eu deloc. Mi-a cam reprosat si aseara ce i-am facut si a recunoscut ca si el a cam gresit dar desi a vb frumos cu mine, vad ca e foarte sigur pe el ca nu vr sa mai fim impreuna.Nu pot sa il oblig si nici nu vreau sa ma rog de el sau sa ii cer o sansa, ori sa ii zic ca il iubesc si il vr inapoi, apoi poate va profita de asta ori ma va refuza si ma voi simti oribil.Totusi, as vr sa imi vad de viata mea, dar ceva nu ma lasa, atatea clipe impreuna, si obisnuinta, toate amintirile ma rascolesc seara cand ma pun sa adorm. Ce as putea face in situatia asta? AAs mai putea salva relatia, oare mai exista o sansa de impacare? Cum as putea proceda? Dau fundita celui mai bun raspunswinking. Deci?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In dragoste nu e loc de orgoliu!

Poate orgoliul tau e mai mare decat dragostea...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Minciuna si posesivitatea, si respectiv gelozia nu duc niciodata la bine. Decat la despartire, lacrimi si suferinta. Sa zicem ca el ti-ar mai da o sansa, relatia nu va mai fi la fel. Gandeste-te; ori ce i-ai spune, el nu te va crede, va zice ca il minti din nou.Nu poti compara o relatie in care exista sinceritate si respect din ambele parti cu o relatie care a fost "ceruta" de cea care a facut greseala.
El poate o sa accepte, daca ii spui ca suferi si ca ti-ai amintit clipele frumoase petrecute cu el; dar o sa vezi cat de neobisnuita si de ciudata va fi relatia voastra. Te poti astepta oricand sa te minta si el, tu o sa "intri"iar in posesivitatea lui, si iti vei dori tu sa te desparti din nou de el, dar nu o sa indraznesti sa ii mai spui pentru ca a fost vina ta, si de abia ti-a acordat o sansa. Gandeste-te bine daca mai vrei o relatie cu el.Bafta!

pa, pa.

| ATHOS a răspuns:

Draga mea, eu cred ca, singura sansa este aceea de a trece peste acest orgoliu (prostesc), de a-i spune sincer ce simti pentru el, de a cere iertare si de a incerca sa te schimbi.
E singura sansa. Altfel(chiar daca va mai suna, chiar daca a reveni) vei ramane cu ORGOLIUL!
Bafta si intelepciune!

| Just a kid a răspuns:

"te minti siacum desi tie dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor"...chiar asa vrei sa fie?raised eyebrowsnu cred.cand te suna data viitoare accepta sa va intalniti si cand sunteti fata in fata spune-i ca iti pare rau si ca ai vrea sa o luati de la capat pentru ca ati gresit aman2 si meritati o a doua sansa