| Deea404 a întrebat:

Buna tuturor
Am avut o relatie cu baiat de cateva luni, ideea e ca relatia nu a tinut, au existat anumite lucruri care ne-au ranit pe amandoi si-am decis sa ne despartim, printr-un sms ne-am urat toate cele bune si fiecare sa fie fericit pe drumul lui.Intamplarea a facut ca dupa 2 saptamani sa ne intalnim intr-un local, cand m-a vazut a ramas uimit (probabil nu se astepta sa ma vada, cum nici eu pe el), ideea e ca s-a ridicat de la masa si a plecat cand m-a vazut.Eu doar ce ma asezasem la masa mea.
Era foarte nervos, sau suparat nici nu stiu cum sa-i interpretez reactia... Dupa care eu i-am dat mesaj si l-am intrebat daca ne vom mai reintalni intr-un loc eu trebuie sa ma simt obligata sa plec cand il vad?! Normal ca nu mi-a raspuns.
De ce oare credeti ca a procedat asa? Mi s-a parut foarte ciudata reactia lui.

Va multumesc pentru eventualele raspunsuri

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O varianta ar fi chiar sa fi trebuit sa plece si sa se necajeasca pentru ca ai putea interpreta faptul asta ca pe o evitare voita din partea lui!
Pe de alta parte,poate ca nu e asa si, intr-adevar, a plecat cand te-a vazut.Nu stiu din ce cauza v-ati despartit,dar posibil ca el sa regrete ca nu mai sunteti impreuna.O fi rezistat cumva fara tine,sperand sa ii treaca, dar vazandu-te in fata lui a inteles ca rezistenta lui se duce pe apa sambetei. Daca mai erai si insotita, deja imi pare rau de el!

NOname
| NOname a răspuns:

Probabil încă îl dori și neavând pe cine să dea vina, în tine vede singura vinovată pentru despărțirea voastră și pentru tot ceea ce simte și așa își manifestă resentimentele, respingând orice contact cu tine. Probabil a suferit și încă suferă, iar când te-a văzut zâmbitoare și detașată, așezându-te la masă, s-a simțit mințit, sau trădat, sau răvășit...și i-a venit să fugă. Sau putea să fie doar gestul unui puștan rebel, care în acest fel a vrut să-ți arate că nu vrea să aibă nimic de a face cu tine. Depinde. Tu îl cunoști, așa că răspunsul e la tine.
Succes.

| Sweet00gum a răspuns:

Cand te-a vazut probabil i-ai reinviat anumite amintiri.o fi vrut sa faca pe suparatul, ranitul, etc...sau nu a vrut sa te vada ca sa nu isi aminteasca de clipele petrecute impreuna, vrea sa treaca peste relatia care ati avut-o...

| George28 a răspuns:

Sufera.Crezi ca este ok sa va revedeti imediat? Isi spun eu ca nu.il macina amintirele, il deruteaza.Probabil ii pare rau ca v-ati despartit dar a preferat sa fie asa cum v-ati propus si acum se simte rau.

| poutsamik a răspuns:

Sufera,probabil regreta k nu te mai are dar tot odata face pe durul k nu te mai vrea, si ca sa evite sa te priveask si poate chiar sa te bage in seama a ales sa plece, iar daca u erai si insotita de o persoana de sex masculin indiferent cine era(nu neaparat un iubit)s-a simtit schimbat prea usor si nu i-a convenit