| Pozitivca a întrebat:

Salutare am si eu citeva dubii in ceea cum sa procedez, am un an de cind sunt impreuna cu prietenul meu si de 4 zile eu am decis ca trebbuie sa ne despartim deoarece el permanent ma minte si multe alte lucruri pe care la fece in acea zi cind i-am zis ca punem punctul nu stiu constient sau nu dar mi-a zis niste cuvinte care m-au ranit, el acum se afla la moscova asta tot a fost prin telefon si el nici macar nu a incercat sa ma sune a doua zi sa-si ceara scuze dupa ce ma numit si i-am inchis m-a sunat citeva ori si gata., cum credeti daca i-as spune-i mamei mele care se afla tot la moscova sai spuie ca plec undeva pe toata vara ca s avad reactia lui poate si-ar face ceva griji ca cind va veni acasa nu ma va vedea ajutati-ma va rog cu ceva idei va rog multtt.

Răspuns Câştigător
| doinitza94 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci sa vorbesti cu el, sa clarificati situatia. Daca o sa faci ce ti-ai propus o sa-ti ia o groaza de timp, in care o sa astepti reactia lui. Vorbeste cu el. Daca tine la tine isi va cere scuze pentru toate momentele neplacute si toate mnciunile care ti le-a spus si poate va reveni totul la normalwinking
Daca vezi ca nu merge asta, capul sus si mergi mai departe!

7 răspunsuri:
| PulbereDeStea a răspuns:

Eu cred ca ii esti indiferenta. Poate s-a saturat sa fie cu tine si vrea pe altcineva.Tu concentreazate pe persoana ta.Pentru tine u sa fi mai importanta decat ceilalti, dac tu nu te gandesti la tine sa stii ca nu o face nimeni.

| doinitza94 a răspuns:

1)Relatiile la distanta nu tin
2)Daca ti-a facut atita rau (CONSTIENT fiind) atunci clar ca nu-i pasa de tine
3)Nu te merita, deloc!

Degeaba iti faci griji si vrei sa o implici si pe mama ta in toata povestea asta, nu vei face nimic pozitiv pentru tine, crede-ma happy

| Pozitivca explică (pentru doinitza94):

Nu pur si simplu am nimerit ambii intr-un accident dupa care el avea nevoie de bani si mama mea cu niste verisori iau gasuit un loc de munca de aceea este implicata si mama mea alt fel nu ar fi fost implicata ...Si plus la asta este si vina mea caci eu de cind a plecat foarte des i-am spus ca punem. in relatia noastra si de data asta el cam sa inerva ..stiu poate nu faceam corect da alt fel el nu intelegea vina lui si nu se corecta. ...Si totusi cum as putea sa il fac sa isi faca griji putin asupca lucrului ca cind va veni acasa eu nu voi fi cred ca va fi o decizie buna

| Pozitivca explică (pentru doinitza94):

Intelegi Doinita el permanent se batea cu pumnii in piapt ca el se va lupta pina l aurma pentru relatia noastra si chiar mii interesant va fi atit de indiferent, si plus la asta pe data de 20 el va veni acasa sau chiar si mai devreme si mama mea imi va trimite geanta prin el si va avea motiv sa ma vada si sa vorbim ochi in ochi, caci eu in orice moment pot sa-l sun sa vad ce face si sa mai clarific lucrurile, oricum eu i-am zis cai gata, eu trebuie sa fiu suparata acum chiar daca mi-a spus cuvintele celea pe negindite.

| doinitza94 a răspuns (pentru Pozitivca):

Sper sa va clarificati cit mai curind posibil!
Mult succes!
Cu siguranta va fi totul bine! :*

| Pozitivca explică (pentru doinitza94):

M-a sunat mi-a zis ca u poate fara mine si ca se staruia din toate rasputerile sa nu ma sune si ne-am clarificat mersi mult de sustinere.

| doinitza94 a răspuns (pentru Pozitivca):

Bravo!
Ma bucur mult pentru voi!
Mult succes in continuare! :*

| doinitza94 a răspuns (pentru Pozitivca):

Eu te-as sfatui sa incerci sa vorbesti cu el, sa clarificati situatia. Daca o sa faci ce ti-ai propus o sa-ti ia o groaza de timp, in care o sa astepti reactia lui. Vorbeste cu el. Daca tine la tine isi va cere scuze pentru toate momentele neplacute si toate mnciunile care ti le-a spus si poate va reveni totul la normalwinking
Daca vezi ca nu merge asta, capul sus si mergi mai departe!