| Catlyn88 a întrebat:

Hey! Am o intrebare urgenta. Ieri m-am certat cu prietenul meu. Povestea e asa: luni am fost foarte bine, neam distrat de minune si dupa scoala am fost putin la el si totul a fost bine pana cand a intrat mama lui in camera si la certat pentru ca nu si-a luat ceva pastile. Dupa ce mama lui a iesit l-am intrebat ce e cu pastilele alea si la inceput nu a vrut sa imi spuna dar l-am convins pana la urma si mi-a spus dar nu va pot povesti pentru ca e secret. Chestia e ca dupa aceea parea putin nervos si suparat dar mai ales speriat ca o sa imi scimb parerea despre el. I-am spus sa stea calm ca eu tot il iubesc si nu trebuie sa isi faca griji. Apoi deja de marti a inceput sa fie oarecum rece cu mine. Apoi miercuri am vrut sa vorbesc cu el despre asta si cand i-am spus ca a foat rau cu mine mi-a spus "se poate". Si apoi l-am intrebat ce are dar nu a vrut sa imi spuna. Chestia era ca am tot insistat si pana la urma s-a enervat si a vorbit pe un ton mai nervos eu am inceput sa plang si restul nu mai conteaza ca sunt doar vorbe fara rost spuse la nervi. Imediat ce m-am calmat si mi-am dat seama ca am gresit presandul mi-am cerut scuze el a spus ok si apoi nu am mai virbit decat cand am plecat de la scoala. Atunci i-am spus "vrei sa mai raman cu tine sau sa plec acasa?" El mi-a spus ca pot sa plec pentru el era cu baietii si eu i-am spus "ok pa" el a spus "da, pa" apoi eu am spus "te iubesc" si el mi-a spus ok pa... De atunci nu am mai vorbit pentru ca azi avea nu stiu ce programare si nu a venit la scoala. Iam scris ca il iubesc. A vazut mesajul dar nu mi-a raspuns. Stiu ca e doar o cearta si ca toata lumea trece prin asa ceva la un moment dat. Vrea sa aflu e credeti voi daca ne vom impaca sau daca cearta asta va duce la o despaetire. Tin sa mentionez ca inainte de asta (sambata si duminica) am fost la el si mi-a spus o gramada de lucruri frumoase. Mai ales ca nu e impreuna cu mine pentru sex. Eu chiar eram aperiata dar el a spus ca ma va astepta atat cat va fi nevoie pentru ca ii se pare o prostie sa te culci cu cineva dupa care sa te desparti de acel cineva. Eu am spus ca aproape toti baietii fac asta iar el atunci s-a ridicat uimit si mi-a spus "cum adica? Catelyn eu chiar te iubesc!" Si apoi m-a sarutat. Chiar nu mai stiu ce sa cred. Nu vreau sa ne despartim nu sunt pregatita sa renunt la el. Ce parere aveti?!

Răspuns Câştigător
| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns:

Ai grija, fa ceea ce e bine pentru tine... nu doar pentru el. tu esti pe primul loc... si familia ta. (binele vostru conteaza in primul rand) in aceste momente, in caz ca esti minora. desigur.
Iti sugerez sa calculezi situatia "calculezi" :p nu e matematica. sa o gandesti, ma refeream, si daca se poate sa fiti amandoi bine, sau doar tu. daca e doar el. nu vei ajunge bine in viata, si desigur ca nu mai vrem alte victime ale balenei albastre, deci ai grija de tine. tu contezi, daca nu se poate sa fiti bine amandoi.

Viata o poti trai decat o data! Profita#Grija de a ta viata

4 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Asteapta sa-i treaca acea suparare... daca continua sa fie rece cu tine peste cam 1luna... iubirea ce ti-o purta s-a dus sad

| pufipo a răspuns:

Eu apreciez că nu trebuia să îl presezi să îşi spună pentru ce sunt acele pastile, asta trebuia sa îţi spună el când era pregătit.
Acordă-i un timp şi nu îl mai înnebuni de cap.

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns:

Multumesc anticipat pentru funda ta

| Catlyn88 explică (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Nu e nevoie de multumiri. E doar meritul tau