| Andradaaaaaaaa a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de ajutor. Pe data de 8 martie mi-a venit ultima menstruatie iar pe data de 18 am avut primul contact sexual cu iubitul meu dupa 2 ani jumatate de pauza in care nu mai facusem nimic. Totul a fost protejat iar el nu si a dat drumul in prezervativ. Luna aceasta nu mi-a venit menstruatia si sunt destul de stresata, sunt sanse sa fi ramas gravida sau doar am intarzieri menstruale datorita faptului ca nu s-a mai intamplat de atata timp?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse de sarcuina nu exista, odata ce sexula fost in totalitate protejat, iar ciclul nu vine pentru ca-i de tip neregulat, nu din alte motive.

| blackann a răspuns:

Dereglari hormonale, avand in vedere ca a fost o pauza lunga.
Mai fte-te si tu, ce stai atata?

| blackann a răspuns:

Dereglari hormonale.