| Andradaaaaaaaa a întrebat:

Buna tuturor, am 20 de ani iar luna trecuta pe data de 8 am avut ultima menstruatie iar pe data de 18 primul contact sexual cu iubitul meu dupa 2 ani si jumatate in care nu mai facusem nimic. Totul a fost protejat iar prietenul meu nu a ejaculat in prezervativ, tin sa mentionez ca nu mi am dorit asa mult sa fac asta, am fost destul de stresata si tensionata pe parcursul actului motiv pentru care am sangerat in timpul actului si dupa. Menstruatia mea luna aceasta intarzie destul de mult si nu stiu de ce, sunt sanse de sarcina? Mereu am avut un ciclu menstrual neregulat si am luat o perioada anticonceptionale la prescriptia medicului pentru reglarea acestuia insa dupa 7 luni de tratament am renuntat la el pentru ca nu ma simteam chiar ok si luasem destul in greutate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Menatruatia ta NU intarzie, fiindca al fetele si femeile cu cilul de tip NEREGULAT, nu se poate vorbi d eintarziezere, odata ce cilul ala NU s epoate calcula sau estima NICIODATA cand vine.

Deci este inutil sa tot spui ca intarzie, odata ce este NEREGULAT!
Va veni cand va vrea el, tu protejeaza-te la absolut toate partidele sexuale si nu vei avea sarcini nedorite.

| Andradaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos de raspuns!

| Sofer a răspuns:

De îndată ce faci sex cu prezervativ nu ar fi trebuit să fi panicata deloc. Însărcinată nu ramai.

| Paracetamol0lol a răspuns:

În caz de orice fă un test de sarcină