| anonimousgirl13 a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti. Va plac fetele machiate sau nemachiate? Intreb asta pentru ca mai nou majoritatea fetelor nu mai ies din casa nemachiate, de parca ar fi o tragedie ca au un cos pe si vezi Doamne se fac de ras sau cine stie ce. Voi cum preferati fetele? Sunt doar curioasa sa vad ce spuneti voi.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu aud ca baietilor le plac fetele naturale ca nu e adevarat. Un pic de machiaj schimba mult, sa nu fie strident

| bogdan72 a răspuns:

Mai, depinde. Sunt unele pentru care machiajul nu face nimic bun, iar pentru altele aproape ca face minuni. Sunt totusi cateva chestii generale: de cele mai multe ori, pus in cantitati, arata bine, iar pus in exces (cum au destule obicei) e ingrozitor. Dar sunt si unele care arata la fel de bine sau chiar mai bine fara. Sunt, de fapt, unele pe care machiajul zici ca le desfigureaza. E o chestie de moderatie si de obiectivism.

| xanderblackx a răspuns:

Naturale... dar ingrijite... depinde cat machiaj si cum e pus. numai bine

| SoloPC a răspuns:

Macheate!

| mariumarius a răspuns:

Nemachiata

| Omniscient27 a răspuns:

Daca a lasat-o mama natura frumoasa nu are nevoie de machiaj iar daca e frumoasa doar cu machiaj gandeste-te cand se va muta impreuna cu iubitul si se vor trezii dimineata face infarct.Cel mai bine ar fi sa fie frumoasa nemachiata big grin

| LascoD a răspuns:

O fata simpla si ingrijita, ar fi ok. Fetele trebuie sa inteleaga ca de la 12 ani trebuie sa aiba grija de fizcul lor ca la 14 ani sa fie perfecta la virsta ei. Eu sunt baiat dar am grija la maxim de fizicul meu( sa arat da a un baiat ok,

| RastaCaTa a răspuns:

Nemachiate.

| DeadFallenAngel a răspuns:

Pai nu e cine stie ce daca iti apare un cos...si mie de exemplu imi plac fete care sunt mai frumoase in interior si sa nu fie de pendente de cum arata(adica sa se ingrijeasca dar sa nu fie de alea care steu doua ore in fata oglindei inainte sa iasa afara)dar putin machiaj nu ar strica daca nu ar fi cu exagerare
Va reamintesc ca nu o sa pareti mai frumoase punand pe fata voastra tone de machiaj
daca un baiat va place atunci o sa va placa asa cum sunteti si.