| Grazielle a întrebat:

Buna tuturor,am o problema. Acum cateva zile,mi-a scris un baiat, am vorbit in prima zi cam 3 ore, apoi urmatoare zi mi-a scris din nou si am vorbit de la 9 seara pana la 3 noaptea,in dimineata urmatoare mi-a scris din nou,am vorbit mult mai putin,ieri seara mi-a scris din nou,dar am vorbit si mai putin,iar azi dimineata am vorbit ultima data, dar nu prea mult din nou..Imi trimite poze cand vorbim despre diferite chestii,imi spune despre cum a fost la cabana la mare,despre parintii lui,despre colegii lui,despre fosta lui prietena, caremi-a fost colega 8 ani,dar in ultimele conversatii nu am mai vorbit la fel ca la inceput,a,si am uitat,la scoala ieri,eu cu prietena mea era in cladire si ne uitam pe geam la el si la colegii lui care dadeau cu bulgari,el ne-a vazut si se tot uita la noi, apoi a dat cu un bulgare..Credeti ca "relatia" noastra,poate doarde prietenie,s-a racit? Ce as putea face, imi cam place de el chiar daca am vorbit cam 3-4 zile doar.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ti-a vorbit de familie, cu "doar o prietena" nu cred ca ar vorbi despre acest subiect. Ba mai mult, cred ca doar cineva care ar vrea sa-si invite prietena sa-i cunoasca parintii, ar vorbi despre ei fara sa fie intrebat. Deci... te las pe tine sa tragi concluzia.
Ahh, referitor la racire, s-a "racit" discutia, nu relatia, mai intreaba-l si tu despre oarece, mai gaseste si tu un subiect de discutie.

| mady13 a răspuns:

Incearca sa iti deschizi si tu sufletul in fata lui, daca el ti-a povestit atatea lucruri si a fost sincer cu tine, asteapta sa faci si tu la fel. E normal sa iti ''cam placa'' de el, incearca sa faci ceva ca el sa-si dea seama ca si tu il placi! Succes :*

| Public22 a răspuns:

Pai spune-i si lui chestia asta! Spune-i ca-l placi. Iti zic eu ca si el te place. Succes

| Grazielle explică (pentru Public22):

Nu as face asta,vorbeam la un moment dat despre o fata,caruia ii mai scria asa acum ceva timp, si imi spune el ca, ea il placea si ca vroia o relatie cu el si atunci a refuzat-o si nu mai vorbesc, nu m-as pripi cu astfel de lucruri, mai ales ca e mai mare cu 3 ani decat mine si prietenei mele ii place destul de mult de el.

| Public22 a răspuns (pentru Grazielle):

Cel mai bine e sa-l lasati in pace. Daca si prietenei tale îi place de el, nu are rost sa mai vorbesti cu el ca poate te certi cu prietena ta.

| Grazielle explică (pentru Public22):

Eu is las in pace,adica ii raspund mai sec,dar el tot imi scrie, daca is nesimtita, nu e ok, in plus nu cred ca ii place de mine, putem fi doar prieteni.

| Public22 a răspuns (pentru Grazielle):

Prieteni e ok. incearca sa nu te indragostesti de el. happy

| Grazielle explică (pentru Public22):

Speeeeer

| Public22 a răspuns (pentru Grazielle):

laughing

| Z3R0H0uR a răspuns:

Spune-i adevarul, dar nu direct, prefate ca nu iti pasa, intreba-l gen "Iti place de mine?". Stii tu...