| Chérrrie a întrebat:

happy
Am o problema. vorbesc de vreo luna cu un baiat. La inceput vorbeam pe facebook pana cand mi-a cerut numarul si am vorbit prin sms-uri. El are 18 ani, eu 16. Invatam in acelasi liceu si ne intalnim zilnic. El pare genul ala de baiat fitos si bogat, pentru ca e foarte popular si are o stare financiara foarte buna..Are propria lui masina, una de lux chiar, s-a oferit sa ma duca si acasa(stam la 10 km distanta unul de altul) dar l-am refuzat, pentru ca mi se pare putin ciudat..Intr-o zi ne-am intalnit si mi-am dat seama ca nu e deloc asa cum pare. Nu are fite si e chiar sensibil, ca sa zic asa laughing
Aparentele inseala mai mereu, deci.happy Dupa intalnirea aceea, amandoi am ramas cu o impresie placuta unul fata de celalalt. Mi-a zis ca ii place de mine, ca sunt o fata cu care are ce vorbi, simpatica etc. De atunci ne-am certat o data, pentru ca m-a intrebat daca ies la o plimbare, sambata seara si nu am mers pentru ca ai mei bunici (stau cu bunici pentru ca parintii mei s-au despartit iar mama lucreaza in Italia.) nu ma lasa..adica nu imi ofera libertatea de care as vrea eu sa dispun..si am avut un mic conflict, dar ne-am impacat.
El mi-a dat dat de inteles ca ar vrea sa aiba o relatie cu mine, dar nu stiu..ma gandesc ca daca am avea o relatie, l-ar deranja faptul ca nu pot iesi seara, si tot asa.
Mi-a reprosat de cateva ori ca sunt dura cu el, pentru ca nu tin la vrajeala pe care o incearca el cu mine..si nu sunt genul ala de fata careia daca ii zici doua fraze dulci si o plimbi o data cu masina, gata cade pe spate..sunt cu capul pe umeri si oarecum mai rece cu cei din jur, pentru ca am fost dezamagita o data de un baiat si sincer nu mai vreau sa trec iar prin asta. El mi-a zis ca nu o sa ma dezamageasca, dar nu stiu ce sa cred.
Am aflat ca in timp ce vorbea cu mine, mai vorbea cu o fata, care e in clasa cu cea mai buna prietena a mea. Deci juca la doua capete. Vorbea si cu mine, dar si cu ea. Ea insa nu a vrut sa fie cu el iar acum e cu un alt baiat. Si acum am aflat ca unei fete din liceu ii place de el. Dar inca nu am aflat daca el stie. Ma gandesc ca poate stie si ca vorbeste si se intalneste si cu ea, dar si cu mine..nu stiu ce si cum sa fac.
As vrea sa ma intalnesc cu el si s-a clarificam situatia, dar de vreo 2 zile nu mi-a mai dat niciun sms. Si nici la scoala nu l-am vazut pe unde obisnuia el sa mearga.
Voi ce credeti dupa tot ce am scris? Sa accept sa fiu cu el in cazul in care ar vrea asta, daca o sa ma mai caute sau mai bine sa nu bag in asa ceva?
Astept parerile voastre happy
Multumesc! :*

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Metoda clasica de a agata o pustoaica. De obicei da roade si daca ai si o masina la numai 18 ani...

| Chérrrie explică (pentru neutrino):

Da. Sunt sigura ca ar da roade in cazul unei fete de 13-14 de ani, dar eu nu ma rezum si nu prea ma las impresionata de masina lui de lux. L-am refuzat deja de vreo 2 ori cand insista sa ma duca acasa.

| neutrino a răspuns (pentru Chérrrie):

Roaga-te sa ai dreptate si sa nu fii in situatia sa scrii iar la TPU pentru a ne spune ce mult ai gresit. Bafta si atentie!

| Chérrrie explică (pentru neutrino):

Nu o sa se intample. Multumesc pentru sfat. happy

| xgd a răspuns:

Daca asta iti doresti...Dar incearca sa-i convingi si pe ai tai ca esti destul de mare sa ai un prieten. Incearca sa-l observi in tot ceea ce face, daca te ignora pur si simplu inseamna ca....sti tu ce,dar nu sunt asa priceputa in "povesti de dragoste" :]] eu cred ca e foarte bine ceea ce faci, adica te duce cu masina acasa si nu innebunesti ca altele, ma rog intelegi ce vreau sa zic. Nu tti-a trimis sms? Pai poate a ramas si el fara credit [minute, mesaje sau ce-o fi alea]. Incearca sa vorbesti cu el pe messenger/facebook despre asta, sau mai asteapta, vorbiti doar de o luna, nu-i chiar asa de mult big grin

| Dunhilll a răspuns:

Si eu am fost in aproape aceeasi situatie ca a ta anul acesta, cu un baiat de baini gata, misina, casa, fite, lux, care la fel s-a comportat si cu mine. Eu fiind fata careia nu ii pasa de bani, sau de faptul ca baiatul respectiv are o masina de lux, casa mare, deoarece pot sa zic ca si eu am conditii de trai asemanatoare cu ale lui.
El se despartise de prietena sa cu care a stat aproape un an, pentru mine. Apoi a stat cu mine aproape 2 luni si s-a intors la fosta prietena. Bun, si m-am impacat cu ideea, am trecut peste, am incercat sa uit ca el m-a parasit si a revenit la fosta.
Apoi a stat cu fosta prietena inca o luna si a revenit la mine. Eu l-am iertat, fiind bucuroasa ca se despartise definitiv de fosta (asa a si fost) si credeam ca nimic si nimeni nu va mai sta in calea noastra. Cand colo ce sa vezi, dupa doua saptamani ne certasem si despartise-m din nou. Si am hotarat sa nu il mai iert niciodata, deoarece eu nu mai acord o "a doua sansa" unui persoane care m-a tradat si prima oara.
Chiar si in momentul de fata el inca mai doreste sa fim impreuna deoarece stiu ca ii place de mine fizic, ca pana la urma baietii din ziua de astazi tin cont doar de aspectul fizic al fetelor.

Oricum. din povestea ta, pot sa te sfatuiesc sa te mai gandesti in privinta acestiu baiat. Dar daca stii clar ca respectivul mai cauta/umbla si cu altele as zice sa il lasi sa iti demonstreze ca el iti apartine si tu lui, fara sa intervina alte persoane.

Sper ca ti-am fost de folos cu ceva.

| Angiiiiiii a răspuns:

Deci parerea mea este sa nu il accepti pentru ca daca vorbea si cu tine si cu cealalta asta inseamna ca doar se amuza sau vorbea din interes, iar asta e ceva comun multora

| Mutu012 a răspuns:

Nu ar trebui sa faci asa ceva.Nu stii niciodata ce se intampla.Si nu judeca niciodata cartea dupa copertalaughing)))