| aandraa000 a întrebat:

vreau sa va spun povestea mea.Am cunoscut un baiat vara trecuta care locuieste in Spania si vine in Romania doar in vacanta de vara.Pot spune ca m-am indragostit de el.Am vorbit, ne-am intalnit insa el a trebuit sa plece in Spania.Anul acesta a venit din nou iar in a doua zi am mers sa il vad. Am mers impreuna intr-un loc si am vorbit, ne-am sarutat, ne-am tinut in brate...eram ca si impreuna.El vara sta in satul unde am eu bunici.Iar dupa seara aceea eu a trebuit sa ma intorc in oras...Iar aseara am aflat ca el este cu o alta fata din satul respectiv.Am asteptat un an sa se intoarca ca sa putem fi impreuna si nu vreau sa renunt la ea chiar daca stiu ca va pleca intr-o luna.Va rog ajutati-ma. Plang in fiecare seara.Nu mai stiu ce sa fac.Eu am asteptat un an de zile in care nu am putut avea o relatie serioasa pentru ca il iubesc iar acum el este cu alta fata!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i pasa de tine daca mai umbla si cu altele, nu cred ca e genul de baiat pe care ti l doresti

| valentingb a răspuns:

Tu sigur nu ai mai pus intrebarea asta anul trecut? Pentru ca eu am un deja-vué happy
Lasa-l, nu-ti mai chinui inimioara cu oricine. Da, tu il iubesti, el in schimb nu te iubeste, si nici nu te respecta. Daca avea macar un strop de respect sau inima, venea el sa te vada pe tine. Este minimul galanteriei, sa vina baiatul la fata.
Un baiat indragostit, draga mea, trece oceane pentru o fata. Dar face si lucruri mai simple, cum ar fi sa treaca 3 dealuri cu bicicleta, cum am facut eu odata pentru o fata, 10 kilometri laughing pentru un pupic si-o imbratisare. Dar merita.
Nu sta dupa el, stiu si eu cum e, esti atat de fericita cu el, dar din moment ce toata lumea e fericita cu el, renunta.
In primul rand, daca are prietena, esti amanta. Asta nu se face, nu e demn de tine. Lasa-l sa plece in Spania lui si tu ramai aici, cu picioarele pe pamant, din ce inteleg nu esti chiar o copila, trebuie sa actionezi matur.
Vor mai fi si altii, nu te mariti acum, cu el. E greu, e foarte greu, dar trebuie sa fii puternica.

| Ralllu47 a răspuns:

Încearcă să vorbeşti cu el, să clarificaţi situaţia.
Şi dacă e adevărat, înseamnă că nu te merită!
Iar dacă nu e adevărat, nu mai băga în seamă bârfe de genu' ăsta!
Sper că te.am ajutat! :*