| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna tuturor!
Am si eu nevoie de niste pareri din partea voastra...
De un an si ceva vorbesc cu un tip pe messenger nu de mult i-am dat numarul de telefon ne-am apropiat din ce in ce mai mult insa fiind la distanta nu prea am acordat mare importanta.Este un baiat super pot sa spun este tipul caruia i-am zis unele probleme de sanatate ale mele este tipul care ma ascultat cand am avut ceva pe suflet este tipul cu care am vorbit despre absolut orice.Imi place mult felul lui de a fi este foarte intelegator chiar ne potrivim foarte mult.Marti a venit mama de la sora mea fiind plecata 1 luna la aceasta si l-am intrebat despre niste trenuri etc si mi-a zis de ce i-am explicat ca mama nu are mijloc de transport seara decat cu taxiul pana la gara si sa oferit el a duce-o pe mama.Pana la urma a dus-o, el are o parere super despre ea mi-a spus ca este exact ca mamica lui.Nu zic...si mama a avut o parere destul de buna mi-a zis ca este un baiat cuminte sociabil amabil etc. Mi-a trimis prin ea un ursulet cu un snur de martisor.Chiar a fost un gest frumos din partea lui, insa pe langa astea mi-a zis ca nu dau 2 banii pe el ca nu o sa imi placa ca ma stie ca sunt pretentioasa ca are un defect la ochii si de astea, normal ca nu mi-a picat bine parca ma jignit direct pe mine.si si stiu de ce mi-a zis toate astea cum sa zic noi fiind singure tata fiind decedat ii este frica ca pe viitor sa o parasesc de genu nu stiu la ce se gandeste ea insa asa mi-a zis de parca gata nici nu sunt cu el si gata ma duc la mama naibii.
O avea el un defect la ochii insa este un tip dragut si daca ma credeti chiar nu vreau sa mai pun accent pe frumusete, o persoana se poate face placut/a si prin felul de a fi o persoana are si alte calitatii decat fizicul.
In primul rand nici eu nu sunt frumoasa lui peste, nu gasesc eu frumusetea frumusetilor ca nu exista. Vreau doar sa fiu iubita, respectata, intelesa.
Insa ea ca orice parinte are ideile ei, chiar am vorbit mult cu ea, mi-a zis ca de ce nu imi place de unul de prin zona mea si i-am zis ca nu poti sta cu cineva daca nu il placi si multe chesti.
Cred ca sunt si eu matura pentru varsta mea desi nu am fost niciodata implicata in vreo relatie dar gandesc destul de bine nu ma arunc cu capul inainte fara sa gandesc bine.
Si cu el am vorbit si i-am zis cum se intalnim noi fiind la distanta si mi-a zis ca pentru el nu conteaza distanta ca el poate fi oricand langa mine.si ca sa las faptele sa arate numai sa fiu cu el.
Eu sunt genul de persoana care nu imi place ca cineva sa aiba ceva nelamurit mai ales mama mea sa aiba aceste ideei si chiar nu ma opresc pana nu intelege.
Va multumesc ca ma ascultati si daca vrei sa va dai o mica parere

Sa aveti un weekend placut

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Draga Addelly, am citit povestea ta, dragostea o poti gasi oriunde, uite eu cred ca mi-am gasit jumatatea pe net, fiind din orase diferite am vorbit mult pe net si apoi mi-am dat seama ca e special si nu am renuntat, am zic ce o fi o fi si am acceptat sa avem o relatie la distanta, dupa 1 an m-am dus in Bucuresti la facultate, suntem impreuna de 2 ani si jumatate si nu s-a schimbat nimic, este un baiat dragut, exact ca tien am pus pret pe caracterul si sufletul lui pentru ca pana la urma frumusestea e trecatoare si nu intotdeauna ce e frumos prin exterior e si prin interior, in fie, eu zic sa-ti asculti inima si sa vezi ca totul va evolua de la sine, cred ca acest baiat merita o sansa, iar in legatura cu mama ta normal ii este teama ca va ramane singura insa trebuie sa-i zici ca daca cunosti un baiat asta nu inseamna ca o vei lasa la o parte pe ea.Nu multi baieti in ziua de azi sunt intelegatori, rabdatori, romantici, curajosi sa faca un astfel de pas si sa vb asa.Eu cred ca ai noroc si ar trebui sa ai o relatie cu el, o fata deosebita merita un baiat deosebit, mult curaj si bafta.

2 răspunsuri:
| tim a răspuns:

Ce poveste, interesanta. deci te-ai prins ca frumusetea nu are nici o legatura cu creierul, bravo tie! din cele spuse de tine, pare ca ati avea un viitor impreuna, bine, nu veti avea gramezi de bani, masini 5-6, dar e foarte important sa ai 2 lucruri:pe tine si pe cineva de calitate langa tine.

| roberta_7421 a răspuns:

Buna! in primul rand ai putea sa vb cu mama ta si sa ii spui urmatoarele:ce conteaza ca are un defect la ochii, atata timp cat te respecta, te intelege, este alaturi de tine si cred ca te si iubeste. ce ar vrea sa fii langa o persoana frumoasa dar care sa nu te sprijina si sa nu fie alaturi de tine? iti dau un exemplu:daca iti alegi un baiat frumos si te casatoresti cu el si dupa un scurt timp face ceva de mancare si ii sare ulei sau ceva fierbinte pe fata si ii raman cicatrice, ce ai face atunci? l-ai lasa doar pentru ca nu mai e frumos? sau are un accident de masina si ramane invalid? ce faci sau ca ar face mama ta? parerea mea e ca daca voi va iubiti si va intelegeti bine nu ar trebui sa va despartiti si nu ar trebui sa va uitati la aspectul fizic ci doar la sentimente si la ceea ce simtiti voi unul pentru celalalt.ar trebui sa ai o discuti cu mama ta si sa ii spui ca tu esti fericita langa el si ca ea ar trebui sa te incurajeze sa mergi mai departe.nu poti sta sau despartii de persoana iubita doar pentru ca asa vrea o anumita persoana.bafta si mult noroc in relatie.