| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Mama geloasa sau nu pot sa cred!
Buna tuturor am si eu nevoie de niste pareri, de un an vorbesc cu un tip pe messenger de ceva timp i-am dat si numarul de telefon insa el e la distanta de mine nu prea am vrut sa acord importanta fiind la distanta.
Pana la urma am tot vorbit si mai mult ne-am atasat mi-a zis ca isi doreste foarte mult sa fie cu mine, pot sa spun ca este tipul cu care am vorbit despre absolut orice i-am spus toate problemele mele de sanatate ceea ce nu vorbesc cu oricare persoana.este un baiat de treaba sa oferit a aduce pe mama mea de la aeroport ca nu mai avea mijloc de transport seara decat cu taxiul si sa oferit el a duce-o la gara. mi-a trimis prin mama un ursulet cu un snur de martisor. Si lui mama i-a placut mult de el ca e sociabil cuminte de treaba, amabil etc. Insa cum sa spun mi-a spus ca este urat ca ma stie ca sunt pretentioasa ca nu dau 2 banii pe elstraight face de astea ca are un defect la ochii de astea.eu am impresia ca e geloasa cum sa spun adica geloasa cum sa spun am purtat aseara o discutie cu ea si ii e frica ca o sa plec de langa ea noi fiind singure tata e decedat, ca de ce nu gasesc unul de pe aici nu acela, cred ca de aceea a zis si lucrurile astea insa el chiar e un baiat dragut chiar daca o avea vreun defect la ochii, insa i--am zis ca chiar nu am cu cine daca nu iti place o persoana nu poti sta cu ea si ca important e sa fiu fericita ca nu cer mult decat sa fiu iubita, respectata, intelesa.Ca nu aspir la frumusetea frumusetilor ca nu exista ca fiecare persoana chiar daca nu este prea frumos are o alte calitate prin care se poate face placut chiar foarte.si caci chiar nu vreau sa pun accent pe frumusete.
Insa ea asa are ideile ca gata daca e sa fiu cu cineva o parasesc cu timpul si toate astea insa am vorbit mult cu ea i-am explicat multe ...si poate de aceasta si a zis acele vorbe sunt aproape sigura...
Cum sa spun sunt si eu destul de matura chiar daca nu am fost implicata in vreo relatie am capul pe umeri nu ma arunc cu capul inainte fara sa gandesc. i-am spus si lui cum ne intalnim noi fiind la distanta si mi-a zis ca el mereu poate fi langa mine ca pentru el nu conteaza distanta ci ca sa las faptele sa arate.
Daca ii zic ca sambata sa vina la mine de exemplu ar veni...chiar nu as fi vrut sa ma implic dar am vorbit multe si i-am zis ce a trebuit. intai toate trebuie sa fie gandite si dupa sa te implici parerea mea.
Insa aceasta este faza cu mama ii e frica ca gata o sa plec sau ce o gandi ea.Insa am vorbit cu ea i-am explicat multe desi a inteles dar ea tot ideea ei o tine normal cred.
Va multumesc pentru ascultare

Un weekend frumos sa aveti

Răspuns Câştigător
| jocnecurat a răspuns:

Deci in concluzie mama ta nu este geloasa,,, ci ii este frica sa nu pleci de langa ea, neavand pe nimeni apropiat. Nu mai ai frati, surori sa inteleg.Parerea mea e ca fa ce faci, fi cu tipul asta de care vorbesti dar nu pleca de langa ea fi pe aproape.Si eu am fost intr-o situatie similara si am plecat de acasa, mai am un frate care este la scoala in Ro.Imi vad parintii la odata la 5-6 ani.Imi este greu si lor la fel.Ash dori sa ma intorc acasa dar situatia este de asa natura incat dorinta este dificila.

2 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Imi cer scuze ca s-au pus doua intrebari cu aceeasi tema insa e de la net si am vazut ca nu sa postat si am scris din nou!
Daca as putea sa o sterg pe aceasta
Imi pare rau

| jocnecurat a răspuns:

Pe cand sa termin de citit am uitat despre ce era vorba in intrebarea ta,,, scuze dar fi scurt si la obiect.Care este problema ta totusi?