| Andreeaioana20 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma cam nelinisteste de ceva timp. Poti ramane insarcinata daca pettingul se face prin haine si are loc cu 3-4 zile inainte de ziua ovulatiei? Eu si prietenul meu am facut asta luna trecuta, eu avand pantaloni scurti si ceva mai lejeri pe mine si am ajuns sa ne frecam destul de mult unul de altul in zona intima, dar cu hainele pe noi, atat pantaloni, cat si lenjerie. La un moment dat, a existat intr-un fel si un petting mai hard, in sensul ca mi-a facut fingering peste chiloti si poate de aici, cu atmosfera mai incinsa, sa fi ejaculat el si noi frecandu-ne, sa fi patruns acel lichid prin pantaloni, desi amandoi aveam atat chiloti, cat si pantaloni. Stiu ca pare o intrebare stupida, dar vreau sa stiu un raspuns exact si daca se poate si de la cineva care cunoaste domeniul asta destul de mult sau, de ce nu, poate din experiente personale si sa impartaseasca aici.
Multumesc anticipat tuturor pentru atentie si pentru eventualele raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.),,Poti ramane insarcinata daca pettingul se face prin haine, si are loc cu 3 4 zile inainte de ziua ovulatiei?''
Raspuns corect este un NU cat se poate de categoric, fiindca intr-o asemenea situatie atat posibilitatea cat si probabilitate de sarcina efectiv NU exista.
Si atunci cand sperma este ejaculata in mod absolut cert si sigur in interiorul vaginului, posibilitatea de formare a sarcinii creste progresiv fata de prima zi fertila si devine foarte mare/maxima in ziua situata inaintea si mai ales in ziua cand are loc ovulatia :
-- in prima zi a perioadei fertile probabilitatea formarii sarcini este de cel mult 3 - 8 %
-- in a 2-a zi a perioadei fertile probabilitatea formarii sarcini creste la circa 8 - 20 %,
-- in a 3-a zi a perioadei fertile probabilitatea formarii sarcini poate ajunge sa fie de 20 - 60 %,
-- in a 4-a zi a perioadei fertile cea situata inaintea zilei de ovulatie, probabilitatea formarii sarcini este de 60 - 90 %,
-- in a 5-a zi a perioadei fertile, adica in ziua OVULATIEI sansa ca sarcina sa se formeze devine maxima in jur de 85 - 97 %,
-- in a 6-a zi a perioadei fertile, adica dupa ziua de ovulatie posibilitatea formarii sarcini scade foarte mult, fiind de 5 - 25 %,
Se poate considera ca atat teoretic cat si practic este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina in situatia descrisa. Multa sanatate!

| Andreeaioana20 explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc frumos! Asteptam un raspuns de la dvs, întrucât am văzut că sunteți destul de bine informat pe partea asta, si am vrut să am o certitudine.

4 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

IA si fa urgent un test de sarcina ca nu e de gluma cu Asa ceva. Prietena mea Asa a ramas insarcinata in trecut

| Andreeaioana20 explică (pentru Marius22222222222):

Sper ca e un raspuns ironic, ca nu prea imi arde de glume.

| Stegman a răspuns:

Nu iubire nu poti ramane stai linistita.