| unknow a întrebat:

am si eu o mica problema! va impoooor sa cititi, poate ma puteti ajuta!

am un card de memorie de un giga, si de la o vreme, cand il bag in telefon, imi apare un ``x`` si cand incerc sa-l accesez, ma intreaba daca il formatez!

ce sa zic,., la mine in tell merge alt card! deci nu-i de la tell! nu mai vrea sa-l ia deloc ce-o avea?! ca am dat format cand m-a intrebat, j imi cere un cod de securitate ce?!? de unde sa iau eu codul de securitate?! ca sa pot sa-mi formatez cadul sa mearga din nou?!

tin sa mentionez, ca nu mi-a cazut pe jos, sau alte chestii, numai ca l-am scos ca sa vad daca merge la colega mea, si a mers! si cand l-am bagat la mine, nu mai mergea deloc, si culmea, nici la ea!

voi ce ziceti ca are?! sau de unde pot lua codul acela?! macar daca stiti dc face asa?!

dau funda! si vooot!

si va multumesc frumos!:* (si scuze categ, dar aici stiu sg ca gasesc raspuns) :*

1 răspuns:
| Dany_9065 a răspuns:

Da.categoria nu e buna big grin.Nu stiu de unde ai cardul sau daca l-ai gasit.E posibil sa fie protejat cu un program sau...Mai exact daca e de la un alt telefon a setat din el sa protejeze datele de pe card iar pe alte telefoane apare sa bagi parola.
Singura solutie e sa formatezi cardul numai intr-un telefon mai complex.Asa e posibil sa mearga.