| cxxcvcz a întrebat:

Am probleme cu cardul de memorie. Telefonul nu il accepta (spune ca este un format care nu-l poate recunoste), iar de cate ori il bag in pc imi apare ca trebuie formatat. Il formatez, dar nimic. Ieri era totul ok cu el, dar l-am bagat si scos din pc de cateva ori si nu mai merge.
Va rog mult spune-timi ce pot face.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ii dai Safe Remove si il scoti asa din 3 in 3 minute normal ca se strica si trebuie reformatat. Vezi ca atunci cand il formatezi, sa fie FAT32 si sa NU bifezi NIMIC mai jos!
Sper ca te-am ajutat happy

1 răspuns:
| baterie777 a răspuns:

Formateaza-l FAT32 in PC, dai' click dreapta pe el si dai Remove, apoi baga'l in telefon. Daca telefonul nu-l recunoaste, formateaza'l din nou dar din telefon (e recomandat ca formatarea sa se faca numai din dispozitivul care utilizeaza cardul)