| Rares266 a întrebat:

Buna tuturor,

Am si eu o problema si nu ii gasesc nici o rezolvare... daca ma poate ajuta cineva cu un sfat cu ceva

Sunt intr-o relatie cu o fata de 1 an si acuma de cateva zile se poarta cam ciudat :
am incercat sa o fac sa imi spuna ce are ce o supara, daca o pot ajuta cu ceva si imi spunea ca nu are nimic si ca e bine
dupa ce am insistat de mai multe ori mi-a spus ca se comporta asa din cauza ca ea a mai suferit inainte etc.
a mai trecut o sapt in care sa comportat super oke apoi a inceput iar si de data asta si pe zice ce trece simt cum o pierd, simt cu se indeparteaza de mine, simt ca nu ma mai vrea.
I-am spus de 1000 d ori ca o iubesc chiar si acuma, dar ea imi pune un pupic si atat d ceva vreme nu mi-a mai spus ca ma iubeste.
I-am spus tot ce ma doare tot ce simt ca se intampla, si apoi ea a adus in discutie ca, mai bine renuntam decat sa suferi.
stiu si sunt constient ca nu va mai dura mult, dar nu stiu ce sa mai fac, am incercat in orice fel, ma duceam pe la ea si o cautam ii scriam, o ajutam, ii faceam cadouri, si as face orice doar ca sa o vad cu zambetul pe buze iar daca va fi cu zambetul pe buze renuntand la noi doi eu nu voi fi de acord pentru ca nu poti forta pe cineva sa te iubeasca, sa iti arete ca ii pasa de tine etc.
Multi imi spun sa o las balta sa vorbesc cu ea si daca nu se schimba sau macar sa fie ca inainte sa terminam.
Dar nu pot sa ii spun asta, si nici nu stiu cum sa fac ca, totul sa fie bine intre noi.
Stau de cateva zile si nu dorm noapte si ma gandesc, ma razagandesc dar nu ajung nicaieri.
Eu cred ca are pe altcineva, si ca eu sunt o optiune pentru ea dar chiar si asa daca as afla ca normal ca as fi furios dar pana la urma cred ca m-as impaca cu ea atata timp cat mai am sentimente pentru ea.
Stau si plang ca un prost toata nopatea si stiu ca ei nu ii pasa, stiu ca nu ma mai vrea in viata ei dar nu stiu de ce ii este asa de greu sa recunoasca asta sau sa imi spuna in fata clar:
BA PROSTULE NU TE MAI IUBESC SA TERMINAT
dar ea inca imi spune ca ma iubeste si nu stiu ce sa fac, sunt foate dezorientat, si ma gandesc la o gramada de tampeni si nu stiu cat mai suport comportamentul ei, ca de inteles am inteleso de prea multe ori am fost prea bun, am lasat de la mine am facut orice si as face orice doar sa fie fericita poate ca gresesc in situatia asta dar chiar o iubesc si altceva nu stiu ce as putea face.
Ma face sa am simt ignorat, ma minte ( ea crede ca nu stiu sau ca nu aflu dar orice minciuna pana la urma se afla ), sta pe mes si vorbeste cu alti, mie cred ca mi-a dat ignor, numai pe facebook ce mai vorbim. Acum cateva zile am intrebat-o ca, de ce nu intra sa vorbim si mi-a spus ca nu are chef, timp.

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Bai nu stiu ce sfat sa iti dau pentru situatia prezenta, dar o sa iti dau unul pentru viitor cu ajutorul unei propozitii de-a tale:

"dar nu stiu de ce ii este asa de greu sa recunoasca asta sau sa imi spuna in fata clar:
BA PROSTULE NU TE MAI IUBESC SA TERMINAT "

Fetele/femeile urasc sa fie trase la raspundere sau acuzate de ceva cat sunt tinere. Mai tarziu cand apar copiii se maturizeaza si ele si e altceva, dar pana atunci nu o sa vezi dama sa iti zica verde-n fata care ii sunt gandurile sau deciziile. De ce?
1. pentru ca nu e barbat si nici nu trebuie sa fie.
2. pentru ca si le schimba foarte des in instabilitatea ei emotionala si vrea sa aiba loc de buna ziua in caz de orice.

Asa ca, las-o da-i ignore, sterge-i nr de tel, pune-i-l in call block, ii zici doar buna ziua pe strada daca va vedeti si nu ai timp sa o ocolesti. Nu buna sau hello sau te pup, doar buna ziua si aia in fuga, te faci ca ai treaba.
E prea mica pentru a intra in relatii gen obligatie cum ai tu pretentia.
Accepta realitatea, ancoreaza-te in ea, ia-ti palma asta ca o experienta si mergi mai departe.
Societatea are nevoie de tine sa e maturizezi si sa incepi sa *** alte femei care abia te asteapta si nu sunt la fel de idioate ca stramba ta.

Nu mai zic ca in ultimele zile am vazut zeci de posturi aici cu pasarici singure singurele care si-o cereau si cu mainile si cu picioarele, pai nu e pacat?!

Hai, curaj si sa ne spui cum i-ai tras marele ignore. Fara resentimente. Cand s-o intoarce la tine, daca o mai face, sfatul meu: un mare sex oral de inceput asa in semn de impacare si relatia va decurge dupa regulile tale cu garantii bancare laughing Glumesc!

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Desparte-te de ea,nu se merita. Tu pui suflet,si pe ea nu o intereseaza. I-ai oferit prea multa atentie,stie ca atunci cand are nevoie de tine esti acolo,lasi prea mult de la tine,si nu e bine,o inveti ca doar sa primeasca iubire, nu sa si ofere. Stiu ca iti e greu sa te desparti de ea, dar trebuie sa o faci. Te consumi pentru o persoana care nu merita, cand poti fi fericit ori singur, ori cu alta. Gandeste-te mai bine daca mai are vreun rost sa fii cu ea.

| Felys a răspuns:

Probabil ca insistentele tale au fost prea mari,ai exagerat cu iubirea si ea s-a plictisit de tine,asa e la tinerete,chimbati des partenerii,va plictisiti unul de cellalat,ideal ar fi sa te calmezi si sa vezi lucrurile la rece,nu s-au terminat femeile din tara asta, ai de unde alge o alta fata care sa fie interesata de tine nu ca asta care iti raspunde doar de dragul vremurilor trecute, sau din mila, esti barbat ce naiba, treci mai departe si nu mai fi carpa nimanui

| syd a răspuns:

Investesti prea mult in nimic. La ce te poti astepta la o copila? Poate baietii se maturizeaza din punct de vedere sentimental mai repede. Poate nu intelege cat tii la ea, las-o dracului si o sa vezi ca intr-o zi va veni cea perfecta si o sa fiti amandoi in limba unu' dupa altu. Va veni cand te vei astepta mai putin.

| Robery568 a răspuns:

Scrisul tau denota o fire cam "enervanta" daca putem spune asa, probabil uneori o obosesti/plictisisesti cu atata vorbire de iubire si alte tampenii, incearca sa vorbesti cu ea ca si cu cel mai bun prieten. Pana la urma ii spui azi ca o iubesti, ii spui maine, poimainaine, s.a.m.d totul devine monoton, iar tu o plictisesti foarte rau, bine ca nu o ceri si de nevasta sau ii ceri vreun copil.

| cosminel417 a răspuns:

Dragul meu prieten cred ca prietena ta trece prin acea perioada in care vrea sa cunoasca altceva, daca inca nu are pe altcineva sigur isi va face, nu vreau saa te intristez si mai tare decat esti dar aceasta fata nu te merita. Atunci cand isi va da seama ce a pierdut va fi prea tarziu, tu ar trebui sa incerci sa mai iesi din capcana asta si sa iti dedici timpul altcuiva laso un pic sa vada ce inseamna sa fi ignorat, daca te iubeste asa cum spune va vedea ce pierde incet incet