| denysamaria0 a întrebat:

Bună tuturor. Am vrut de mult să îmi încep viața sexuală dar nu am avut cu cine. Cum este prima data când o faci? Aș vrea să aflu mai multe

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Prima oara e foarte awkward.laughing) Crede-ma ca nu pierzi nimic si e mai ok sa astepti pana cand dai peste persoana potrivita.

| Hyperion7 a răspuns:

Câți ani ani?

| Bobbi1234 a răspuns:

Cel mai bine e sa afli parerea de la o fata care a trecut prin asa ceva.

| gteknsksm a răspuns:

Buna! In primul rand, ar fi bine sa nu te grabesti. Toate vor veni la timpul lor, iar pentru un prim act sexual mai placut, ar fi de preferat sa o faci cu cineva pe care il iubesti si in care ai incredere. Asta va face totul mult mai usor si placut.

Prima data, poate fii dureros datorita ruperii himenului. La mine, cel putin, nu mi-a putut rupe himenul din prima, dar asta nu se poate intampla la toate fetele. Fiecare avem himenul diferit.

Nu ma ascund, ti am spus, va fi dureros, dar, cu partenerul potrivit, aceea durere nu va fi asa mare sau nu o vei lua in seama. Incearca un preludiu inainte de penetrare (saruturi pasionale, joculete cu partile intime, cu degetele, limba), asta te va face pe tine sa "te uzi", iar penisul va aluneca mult mai usor, vaginul fiind ud.

Cel mai important, stai relaxata. Nu te incorda si nu te speria de durere. Nimeni nu a murit de la asta, pentru ca este o durere suportabila.

Incearca sa vorbesti cu mama ta, sau o prietena care a trecut prin asta. Va stii sa iti explice mult mai bine.

Succes si nu uita de prezervativ