| Bastanul2018 a întrebat:

Buna tuturor. As avea 2 intrebari pentru voi:
1. Voi cu ce va epilati in zona pubiana ca sa nu va iritati? Eu ma epilez cu bic-ul dar sincer sa fiu ma irit si nu imi convine. ca sincer sa fiu cui i-ar conveni sa faca sex si sa apara cu bubite ( iritatie ) fie fata sau baiat?
2. Sunt baiat si am par pe piept. Intrebarea mea este daca sunteti de acord cu epilarea permanenta, cu ce ma pot epila pe piept si ce procedura este? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim13912 a răspuns:

Eu sunt fata si ma epilez cu o masina un pic mai mica decat cea de tuns. Are 2 niveluri, la 3 si 1 cm. Mie imi place cu cel de 3 sa ramana totusi un pic de par si cu 1 m-am facut o data si e ca si cu bicul aproape dar fara iritatii. Iti recomand sa incerci cu Bodygroom Phillips happy

| Anonim13912 a răspuns (pentru Anonim13912):

Ah! Si eu as prefera ca iubitul meu sa nu se epileze pe piept, mi se pare mai masculin big grin bine, mie de fapt nu-mi place nici pe picioare dar decizia iti apartinewinking bafta!

| Bastanul2018 explică (pentru Anonim13912):

Dar iti place sa te atinga cu firele de par de pe piept pe corp? Sincer sa fiu daca as fi fata mi-ar place caa si baiatul sa fie ingrijit si sa nu fie plin de par ca totusi e igiena personala, e ca si cum ai avea o barba destul de lunga si mananci ceva si nu ai grija de ea si e plina de mancare. Mna acum fiecare cu preferintele lui?

| Anonim13912 a răspuns (pentru Bastanul2018):

Da, fiecare are preferintele lui. Nu mi se pare ca daca nu te epilez nu nu ai grija de tine, adica nu e igienic laughing In ce lume traim? Oamenii apartinem din specia mamiferelor si suntem acoperiti de par. E cel mai normal lucru ca oamenii sa aiba par. Dar na, moda acum e sa fi chel peste tot.

| Anonim13912 a răspuns (pentru Bastanul2018):

Ah da. si imi place sa ma atinga cu firele de par de pe piept pe corp, de fapt cand fac sex ma excita sa-i simt parul de pe piept. Dupa cum am mai spus, imi place masculinitatea la baieti laughing. Bafta oricum! E corpul tau, tu decizi, vezi ce zice si gagica tawinking

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un salon care epileaza permanent cu laser, sa-ti faci tratament, daca asta te osedeaza, desii, este mult mai masculin sa ai par, decat sa arati efeminat precum poponarii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Barbatii NU se epileaza, asa procedeaza cei cu orientarea gay. Barbatii isi aranjeaza podoaba pubiana cu masina de tuns si BiC-ul se foloseste numai pentru a face mici retusari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai uitat sa specifici aia "alpha" tataie big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Intre gay exista doar....beta laughing, care nu sunt si ''masculi''. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate. Nu e ca am cunoscut vreunul macar. Dar ai spus "barbatii nu se epileaza ". Acolo era perfect daca bagai duma de data trecuta cu "alpha". Ca si barbatii pot fi beta fraieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu il tunzi! dacã il iei o datã pe saptãmânã sau la câteva saptãmâni este bine, sper ca nu esti fanul metrosexualitãtii.
Esti barbat fi mândru cu pãrul care il ai, cu ce te-ar deranja pãrul de pe piept?

| Bastanul2018 explică (pentru anonim_4396):

Pai uite ca nu e frumos fratioare sa ai un tricou pe timp de vara si sa iti iasa parul de pe piept. Asta inseamna si dai dovada de o persoana care nu are grija de ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bastanul2018):

Vrei sã spui maieu poate. porti tricou cu farã guler sau cãmasã., de ce ai purta un asemenea tricou dacã nu ai pãr? E ca si cum ai avea pieptene dar tu nu ai pãr.
Cât despre luarea pãrului tine de Subrat, scalp, fatã, zona pubiana acolo dai dovadã de igienã proasta, dar mai mult tine de ingrijire ce legãturã are parul?
E cã si cum ai spune Daca ai pãr pe cap dai dovadã de o persoana care nu are grija de ea.

| Bastanul2018 explică (pentru anonim_4396):

Este vorba ca eu nu suport parul pe piept tinand cont ca pe timp de vara dar si iarna nu arata estetic si nu suport... o sa se spuna ca vai doamne sunt gay sau ce vreti voi. Sincer nu ma intereseaza asta. Eu v-am cerut o idee nu o critica. Seara faina

| Walker1111 a răspuns:

In zona penisului il poti taia cu foarfeca ca sa nu te mai iriti iar pe piept poti folosi crema pentru epilat

| PusiSlayer69 a răspuns:

Inainte sa te epilezi, da-te cu periuta de dinti usor peste stratul de par ca sa inmoi firele. Eu sugerez sa folosesti Sensodyne, este recomandata de 9/10 de dentisti din Romania. Dupa urmeaza sa te razi cu masina de tuns, dar sa fii atent sa nu o folosesti direct peste testicule. Daca ai nevoie de ajutor, cheama-ti parintii sau frati/surori daca ai. Mult noroc!