| Crina2012 a întrebat:

As dori sa va cer sfatul in legatura cu iubitul meu. Ma lasa sa fac ce doresc, nu imi pune conditi dandu-mi libertate totala. De exemplu i-am spus ca o sa vreau sa plec 10 zile cu o prietena in alta tara la rudele ei si a zis ca este in ordine. Eu vad altfel lucrurile si consider ca nu tine la mine dandu-mi atata libertate. Gelos mai este dar destul de rar. Tine la mine? El considera ca nu are de ce sa ma tina stransa langa el, daca il iubesc cu adevarat nu il voi insela.
El a fost plecat cu colegi in weekend la munte si eu nu am fost cu el dar m-a cam deranjat si tot i-am spus lucrul asta. In schimb daca eu plecam el nu era deloc deranjat. Ce parere aveti?

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu mai asculta nimic din ce spune lumea.Asculta-ma caci singurul lucru aici care ti-l face el cunoscut este sa te edifici in legatura cu ceea ce simti tu in primul rind.Atita libertate n-am vazut decit la un om care este sigur pe ceea ce simte, spre deosebire de tine care te axezi pe gura lumii.

| mona a răspuns:

Mai sunt oameni pe lumea asta care au un comportament adecvat, eu consider asta relatie adevarata, o relatie unde exista obsesii si gelozie fara motiv si lipsa de un strop de libertate, nu e de durata asa ca nu ti mai face griji in privinta lui, mi se pare perfect normal sa nu fi tinuta din scurt si bucura te ca ai langa tine un asemenea baiat

| sandra2012 a răspuns:

Stiu ca uneori ai impresia ca dandu-ti atata libertate nu te iubeste. Pai hai sa vedem: in primul rand poate are foarte multa incredere in tine si e sigur de ceea ce simti tu pentru el. In al doilea rand poate e genul deom care prefera o relatie mai libertina, mai moderna in limitele bunului simt, bineinteles.

| Crina2012 explică (pentru sandra2012):

Da intr-adevar... mi-a si spus toate pana la faza cu inselatul...

| DeeaMarry a răspuns:

Ai langa tine un tip de barbat pe care foarte multe femei si l-ar dori si totusi esti nemultumita.
I-ai zis ca pleci in strainatate cu prietena ta, cum sa nu te lase?! Doar nu e el stapanul si tu sclavul! E absolut normal si sanatos ca intr-o relatie sa existe incredere, iar partenerii sa iti acorde libertate. Altfel, la un moment dat unul dintre ei se va simti ingradit, sufocat si nu va mai suporta situatia.
Sfatul meu: Acorda-i si tu mai multa incredere, mai multa libertate si pretuieste-l!
Ti-a dat vreodata motive sa te indoiesti de el? Daca da, atunci esti indreptatita sa il suspectezi. Altfel, nu vad rostul. Tot ce faci e sa te consumi degeaba.

| MasterYoda a răspuns:

Poate esti atat de urata incat si daca vrei, nu poti sa-l inseli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa trebuie sa decurga o relatie normala intre 2 oameni. Totul se bazeaza pe incredere nu pe gelozie, suspiciuni si control intre parteneri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai taie din ele da-le draeaq laughing ai impresia ca vorbesti cu inocentii?

| RetardedRacoons a răspuns:

Parerea mea e ca nu esti sanatoasa la cap, te plangi de un lucru care functioneaza exact cum trebuie. Sa mor, esti genu de femeie care merita batuta.

| PsihinG a răspuns (pentru RetardedRacoons):

rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Asa ziceam si eu nu vad unde este problema sigh. trist cu fetele din ziua de azi

| DianaDiia a răspuns (pentru RetardedRacoons):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RetardedRacoons):

De acord laughing

| Cosmotel a răspuns:

Te-a lasat sa te duci crezand ca te va face fericita si tu tot nu esti multumita? laughing

sunt unele lucruri pe care le mai faci si fara persoana iubita. nu numai bot in bot toata ziua. asa va dati libertate si nu o sa va plictisiti niciodata.

| PsihinG a răspuns:

Daca tu esti constienta de faptul ca el te iubeste si nu ti-a dat nici un motiv sa-l banuiesti ca ceva ar fi in neregula, atunci iubitul tau chiar este un om deosebit, cu o gandire normala.
Nu este posesiv si tu ar trebui sa apreciezi lucrul acesta.
Tu de ce nu ai fost cu el la munte? Te-a invitat si pe tine?