| twingle a întrebat:

As dori un sfat. Sunt intr-o relatie de aproape 4 luni cu un baiat de 21 ani. Weekendul trecut am mers la tara la o verisoara unde am intalnit un baiat de 19 ani. Iar acum am ajuns in punctul in care tin la ambii si nu stiu pe care sa il aleg. sunt diferiti unul de celalalt dar cel de 19 arata mai bine decat cel de 21. Iar cel de 21 e mai aproape de mine decat cel de 19. amandoi gandesc frumos si amandoi tin la mine. Credeti ca ar trebui sa raman cu amandoi? desi nu ma prea pricep sa mint ca sa nu se afle unul pe celalalt. Va rog ajutati-ma! worried ( fundita cel mai bun sfat ) multumesc

Răspuns Câştigător
| Pustoaicka50 a răspuns:

Nu poti ramane cu amandoi crede-ma din propria experienta ca nu e deloc bine si eu am avut de ales intre unul de 19 jumate si unul de 21 jumate desii inima l-a ales pe cel de 19 jumate mintea l-a vrut pe cel de 21 jumate.l-am ales pe cel mai mare dar mi-am dat seama ca intotdeauna carul mic rastoarna carul mare si acum imi pare rau ca nu am fost de acord cu inima si sa-l aleg pe cel de 19 jumate asa ca fa-i ce spune inima in cazu asta nu tine cont foarte mult de minte...PWP asa e mai bine.

9 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Daca mai scrii povestea asta undeva, candva, nu mai zici cati ani ai, ca sincer te faci de ras.

Sa ramai cu amandoi? Uite o solutie perfecta nu? Unul are ce n-are celalalt si se completeaza si fac iubitul perfect.
Ce ajutor vrei? Te simti atrasa de ala de 19 ani, poftim ajutor.Patru luni cu unu si dupa un weekend simti acelasi lucru pentru ambii? Are logica nu? Ar avea logica doar daca ai crede in atractie fizica la prima vedere aaaaa adica dragoste la prima vedere.
Pune-i pe amandoi in balanta si vezi care inclina mai in jos, care-ti place mai mult.

Este alegerea ta, cum iti asterni asa dormi, faci cum sti tu mai bine, nu este nimeni in masura/putere sa faca alegerea sau sa te convinga pe care sa-l alegi, doar tu.

| bia0000 a răspuns:

Cum sa ramai cu am2? daca ai o relatie cu cineva de ce te mai gandesti la celalalt? si daca doar aspectul conteaza pentru tine alege-l pe cel de 19 anihappy

| ramoyoopisicel a răspuns:

Nu incerca sa ii pastrezi pe amandoi ca nu o sa iti mearga, crede-ma stiu din propria experienta, si in plus i-ai dezamagii. alege-l pe unul care crezi tu ca e de tine, si pastreaza legatura cu celalalt. minciuna are picioare scurte si nu merita sa te complici. eu zic sa ramai cu cel de 21 tinand cont de faptul ca esti impreuna cu el de 4 luni. insa tu stii ce vrei cu adevarat. pune-ti inima sa aleaga!

| MariaIoana a răspuns:

Of, cu amandoi nu poti sa fii. Nu poti sa "stai pe doua scaune odata". Gandeste'te, stai putin departe de amandoi, poti sa iti faci o lista cu calitatile si ce iti place la unul, si alta pentru celalalt. Apoi le compari. In timpul asta, poate iti vei da seama de cine iti este mai tare dor, la cine te gandesti mai mult.
Baftawinking

| Laura1402 a răspuns:

Eu zic ca o vreme(foarte scurta), ai putea.
Dar, pentru asta ar trebui sa iti imbunatatesti modul de a minti.
Stiu ca nu te incurajez la ceva bun(minciuna)insa iti scriu acum motivele:
1.Nu te pripesti in acest fel sa il parasesti pe unul si dupa sa regreti constatand ca nu ai facut alegerea corecta.
2.Stai cu amandoi, ar fi minunat daca ai putea iesi cu ei(nu deodata)dar na 2 zile cu unu, 3 cu altul sa vezi cum se comporta cu tine, si atunci vei decide. Poti pune pe hartie sau te consulti meditand, care relatie are mai multe puncte pozitive si care are mai multe negative.
Exemplu:
1.X arata mai bine
2.y sta mai aproape
3.x e mai tanar
4.y se poarta mai ragut cu mine
5.etc
Sper ca te-am ajutat, insa daca nu vrei asa pur si simplu deconecteaza-te, nu te vedea cu nici unul 2-3 zile si ganeste-te in liniste, sunt sigura ca vei reusi sa alegi corect. Sper ca te-am ajutat.batting eyelashes

| ravens a răspuns:

Buna este simplu sa ramai cu baiatu care ai 4 luni presupun ca 4 luni inseamna ceva pentru tine nu?

| ANGEL7DEVIL a răspuns:

Ha pot doar sa-ti spun ca sa-i alegi pe amandoi nu-i o solutie buna deloc dar u zici ca unul are 21 si celalalt are 19.pai eu te inteb pe tine tu cati ani ai? ca daca i 18 alege-l pe cel de 19, daca ai 17 tot pe cel de 19 iar daca ai de la 16 ani in jos ar trebui sa-ti acuti altul si in cazul inare ai 20 alege-l pe cel de 21 ca cel de 19 e prea mic, vezi tu daca zici ca cei doi sunt diferiti atunci gandeste-te si la ani ca cel ce e cel mai apropae de varsta ta este cel mai potrivit deoarece intotdeauna te intelegi mai bine cu el. sper sa intelegi si sa faci ce ti-a, m spus este si un sfat si o indicatie dar am trect prin asta si stiu ce e bine...bine baiatu nu ave a 19 sau 21 erau mai mici ca is eu sunt mai mkica am 15 ani dar e la fel

| Sinus a răspuns:

Alege si tu pe unu... LOL! Care are penisu mai mare happy

| twingle explică:

Prin faptul ca am spus ca cel de 19 arata mai bine decat cel de 21... ma refeream la faptul ca cel de 21 e rapper iar cel de 19 e mai "normal"