| alexandramaria20 a întrebat:

Buna tuturor :* as vrea si eu cate un sfat de la voi in legatura cu problema mea.
Sunt impreuna cu un baiat de 3 ani, ne iubim doar ca problema ar fi ca el e tigan j ai mei nu ai fi niciodata de acord cu relatia noastra de aia nici nu stiu...
mi-as dori sa imi fac viata cu el dar asta inseamna sa renunt la parintii mei. Voi ce ati face in locul meu?
Mentionez ca acest baiat nu e ca ceilalti tigani... vorbeste frumos cu mine. ma iubeste. imi face toate poftele, imi spune orice problema a lui... singurul lui defect e ca e foaaaarte gelos si usor posesiv in rest e super ok spun asta pentru ca zic ca l-am cunoscut destul de bine in tot timpul acesta :*
vreau sfaturi :-s...

10 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Vorbeste cu ai tai.desi probabil vei avea cateva sandaluri dupa putin timp vor intelege... putin isnemnand cateva luni

| Seby90 a răspuns:

Ce legatura ar avea parintii tai cu ce prieten ai tu in casa? Nu pot sa inteleg treaba asta, oricat de mult mi s-ar explica.

Sunt decizii pe care tu le iei nu parintii tai, tu vrei sa stai cu unu mic si negru, go ahead.

| Raiiiisa a răspuns:

Crezi ca un baiat merita un asa sacrificiu sa-ti lasi parintii pentru el, parintii tai care s-au chinuit cu tine pana la varsta pe care o ai, sa nu iti lipseasca nimic si sa te creasca asa cum au putut? Gandeste-te ca parintii sunt unici dar baieti sunt cat cuprinde pamantul.Nu stiu cum ai putut sa ascunzi timp de 3 ani o relatie, mai ales de parintii tai.Acest baiat nu e ca ceilalti tigani pentru ca asa il vezi tu, special ca doar esti cu el.Dar crede-ma ca toti sunt la fel. Normal ca e foarte gelos si posesiv, deoarece acesta daca te-ar prinde doamne fereste ca-l inseli sau ceva ar fi in stare sa omoare, pentru ca la ei asta e foarte important, in plus ca vei fi tot timpul sub papucul lui si vei ajunge la un momen'dat in viata cand iti va parea rau ca ai trait in felul acesta.Acum o sa zici ca sunt o persoana rautacioasa, dar crede-ma ca tot ce ti-am zis, ti-am zis cu constienta si e pura realitate, acum e doar un sfat tu oricum o sa faci ce vrei, dar gandeste-te bine!:*

| EllaMelly a răspuns:

Spune-le parintilor despre el,nu mai ezitaca pana la urma o sa-l accepte daca vede ca te iubeste,important e sa te iubeasca,sa te respecte, sa aveti incredere unu in altul, sa stie sa te faca fericita, nu conteaza daca e tigan ca sunt unii romani care se conporta mai urat cu o fata decat tiganii, conteaza sa fie om.Ca degeaba stateai cu un roman daca nu stia sa te respecte.Cunosc si eu pe cineva care e in situatia ta si pana la urma parintii au acceptat, si acum sunt fericiti si au si un copil impreuna.

| iona19 a răspuns:

Pff,toti suntem oameni cum sa iti interzica sa iubesti? stai cu el fata, doar il iubesti, parinti tai o sa vada ca nu e bine ce fac, adica va iubiti si asta conteazahappy

| nata2008 a răspuns:

Daca intr-adevar va leaga o dragoste puternica, parintii vor accepta situatia deoarece impreuna veti trece de toate obstacolele, e destul sa aveti incredere unul in celalat.

| Catuu18 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parinti tai sa le spui. Sunt parinti tai si ar trebui sa te inteleaga daca tu esti fericita alaturi de acesc paiat chiar daca este de etnie diferita... Il poti duce la parinti tai sa il cunoasca eventual sa ii cunoasca si familia si poate isi vor da seama ca este un baiat cum se cade si ca voi va iubiti si vor fi de acord. Daca il tii asa ascuns nu vei reusi niciodata sa treci peste asta. Si eu sunt intro stiuatie asemanatoare. Ai mei nu sunt de acord cu iubitul meu desi nu il cunosc, l'au vazut doar in poze si l'au caracretizat drept ''golan'' doar pentru ca este chel si nu mai merge la scl. Asa sunt parinti. Eu acum am o mica problema cu iubitul meu dar cand totul va reveni la normal voi vorbi serios cu ai mei si le voi spune ca noi ne iubim si ca nu conteaza parerea nimanui. Ca nu vor reusi sa ne desparta. Daca eu sunt fericita langa el ei trebuie sa ma inteleaga. Sper sa reusesti sa vorbesti cu ai tai si ca vor intelege... :*

| alexandramaria20 explică (pentru Catuu18):

Sa ii cunoasca familia
in nici un caz pentru ca si ai lui sunt ca si ai mei. nu vor o romanca, cum nici ai mei nu vor un tigan deci familiile noaste nu sunt de acord, dar atat eu cat si el suntem dispusi sa renuntam la ei... pana la urma ce parinti mai sunt daca nu ne inteleg si nu ne lasa sa ne iubim? cred ca pana la urma... cu timpul ( o luna- un an, nu stiu thinking ) o sa accepte

| Ruxiii21 a răspuns:

Dupa parerea mea nu cont. ca este de alta etnie... Conteaza sa te intelegi cu el. happy

| SunShadow a răspuns:

Parerea mea e sa incerci sa le spui parintilor tai ce ne-ai spus si noua, sunt sigura ca in cele din urma ei vor accepta asta, deoarece sunt convinsa ca te iubesc si nu ar vrea sa fii nefericita, daca asta nu merge, eu mi-as alege parinti, pentru ca ei stiu ce-i mai bine pentru tine(parerea mea) sper ca ti-am fost de ajutor, Funda?happy