| Andreea_Maria_1996_AnUe a întrebat:

ma numesc Maria am 19 ani si sunt impreuna de 2 ani cu un baiat de aceiasi varstra cu mine. Noi ne iubim mult, dar parintii mei nu prea sunt de acord cu relatia noastra deoarece il considera tigan. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu pot sa-ti spun nici sa-l lasi, nici sa ramai cu el. E o decizie pe care trebuie sa o iei tu in functie de sentimentele tale. Analizeaza bine ceea ce simti!

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prin caracterul lor, multi romani sunt tigani. Asteptam intrebarea ta: totusi, nu te grabi, exista riscul sa gresesti.

| Andreea_Maria_1996_AnUe explică (pentru neutrino):

Eu nu stiu ce sa spun parinti lui sunt foarte buni cu mine si au un linbaj corespunzator desi sunt unpic inchis la tem

| Lioana a răspuns:

Parintii iti doresc binele si de cele mai multe ori au dreptate. E drept ca mai pot sa se si insele dar gandeste-te bine la ce iti spun ei! Iubirea are prostul obicei sa ne orbeasca.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Spune-le ca acum se condamna rasismul, coana merkel a trimis jandarmii la unii.

| Andreea_Maria_1996_AnUe explică:

Ce ar trebui sa fac?

| Lioana a răspuns (pentru Andreea_Maria_1996_AnUe):

Nu pot sa-ti spun nici sa-l lasi, nici sa ramai cu el. E o decizie pe care trebuie sa o iei tu in functie de sentimentele tale. Analizeaza bine ceea ce simti!

| Andreea_Maria_1996_AnUe explică:

Asa o sa fac o sa vad ce o sa se intample pe parcurs.