| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,

Azi, dupa contactul sexual (protejat, ca intotdeauna), am vazut urme de sange pe prezervativ. De la ce credeti ca e?
Nu e nici prima data, nu sunt nici la menstruatie, ar trebui sa imi vina abia pe 22 august.

3 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Suntem in 20. Ai toate șansele sa ți vina mai devreme. Nu ai de ce sa ți faci griji

| corbulalbrosu a răspuns:

Acele urme de sange care au aparut pe prezervativ, probabil pot fi considerate ca reprezinta de fapt niste emisarii/vestitori ai menstruuatiei care poate porni mai repede, cu putin timp adica 1-2 zile in cazul unei chiar si foarte mici dereglari hormonale. Fiindca mai sunt doar 2 zile pana la data calculata de pornire a menstruatiei se pare ca explicatia prezentata poate reprezenta singura eplicatie plauzibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca s-a declansat mai repede menstruatia.