| anonim_4396 a întrebat:

Pe 10 și 12 august am avut contact sexual protejat si neprotejat, insa fara ejaculare, iar pe data de 21 am avut menstruatie. Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Am unele simptome care le aveam de obicei inainte de menstruatie, insa ma gandeam si la o posibila sarcina.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Findca menstruatia a inceput in data de 21 August, reiese ca ciclul menstrual s-a terminat in data de 20 August. Ultimele 11 - 12 zile ale oricarui/fiecarui ciclu menstrual, reprezinta perioada INFERTILITATII ABSOLUTE cea in care este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina si atunci cand sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin. Fiindca cele 2 acte sexuale au avut loc in timpul perioadei absolut infertile (09.08 - 20.08), reiese ca NU s-a format sarcina si exact din acest motiv s-a si produs, pornirea sangerarii menstruale si inceperea unui nou ciclu menstrual. Multa sanatate!

| anonimxenotome a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si daca as fi avut contact fara ejaculare pe data de 5 și 7 august care erau sansele ca menstruatia sa vina pe 21 august? Ar putea fi vorba de menstruatie peste sarcina?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu poti sa fii gravida.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu ai cum sa fii gravida daca ai menstruatie e imposibil.

| anonimxenotome a răspuns (pentru Catalin77945):

Am avut atunci, luna asta inca astept. Ma gandeam ca e posibil sa fie menstruatie peste sarcina.

| Catalin77945 a răspuns (pentru anonimxenotome):

Daca ai facut sex pe 10-12 si ti-a venit pe 21 aug categoric nu esti gravida nu ai cum, ideea e ca poate iti intarzie acum adica e ceva normal

| Alexandra8963 a răspuns:

Numirea ai cum