| anonim_4396 a întrebat:

Ce mai faceti? ^,^

Vin si eu la voi cu o intrebare stupida.
Ma cunosc cu un baiat inca din clasa a9a. fiind colegi. In 10 a si 11a am facut amandoi pregatire la info. Asa s-a nimerit.

Anul asta, cand m-am dus la prega la mate pentru bac. ce credeti? tot cu el am fost pusa.

chiar radeam cu o colega. 'Ne-a fost scris sa fim impreuna' laughinglaughing

culmea e ca noaptea, in loc sa il visez pe iubitul meu, il visez pe acest baiat. am o perioada de cand il visez cam des... aseara am visat ca eram intr-o excursie la mare printre care era si el. si am visat apoi ca m-am culcat cu el, si imi parea rau ca il tradasem pe iubitul meu.

hm. nu stiu ce sa cred. oare imi place sau nu? nici eu nu stiu. iar daca inseamna ca imi place din ce v-am povestit, nu cred ca s-ar uita la mine. mna, el place mai mult tipele astea slabute si cu forme. si eu am si tate si cur, de toate rolling on the floor) faza e ca am burtica, sad

nu stiu sigur daca ma place. poate ca ma respecta. ma suna mereu sa-mi ceara ajutorul la teme. cand plecam de la pregatire nu iese pana nu ies eu, imi deschide usa, imi vorbeste. dar cred ca ma vede mai mult ca pe o colega, amica si doar atat. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, coincidențe, e amuzant şi uneori te poţi folosi de ele. Cum e cazul ăsta, să fii veselă că îl ai aproape.
Visele înseamnă că te gândeşti la el, asta îţi transmite subconştientul. Dacă te gândeşti mereu la el, abia aştepţi să îl bagi în seamă, te interesează orice despre el, te bucură mult aprecierile sale şi orice gest mărunt, atunci da, eu cred că eşti atrasă de el. Ce descrii tu înseamnă că e un băiat politicos dacă se poartă aşa frumos şi te respectă ca şi fată. Mi se pare cam puţin, dar zi, e el mai timid de fel? Poate îţi spunea până acum dacă te plăcea, vă ştiţi de atâţia ani. Mă bucur totuşi că ai găsit un băiat care ştie să se poarte. Cu altele face la fel? Nu cred că ştii.
Nu te teme în legătură cu aspectul. Doar că eşti puţin mai plinuţă nu e nimic, nu zic că aspectul nu contează, dar poate excelezi de exemplu la trăsăturile feţei, nu cred că eşti urâta urâtelor orice ai zice. Dacă te place, trece peste. Plus că frumuseţea se duce cu anii. Cui îi pasă?

| buzeduulci a răspuns (pentru anonim_4396):

Urata nu.s. nici rupta din soare. laughing)

iti dau mesaj cu fb meu. dar nu e asta ideea.el se somporta destul de frumos cu mine fata de cat de badaran pare cu altele. in plus amicul lui cu care se ia la chiul si baute, se ia de mine cam des. si ma enerveaza la culme. dar el nu face glume pe seama mea niciodata. nu l-am surprins sa faca misto de mine.
in schimb poate doar ma vede ca pe o amica si ma respecta. nu stiu ce sa cred... blushing

| anonim_4396 explică (pentru buzeduulci):

Depinde și ce cred ceilalți de aspectul tău.
Nu e nevoie, dar poți să mi-l arăți dacă vrei.
E posibil să te vadă ori ca o prietenă foarte bună, iar dacă zici că e bădăran cu altele, aș înțelege că nu e timid. E posibil să te placă atunci. E greu să îți dai seama dacă nu îl întrebi. Vezi cum se poartă cu tine pe viitor, ce își permite și ce nu și vei afla.

| buzeduulci a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e cam rusine sa intreb: Stii, V. oare iti place de mine? Weirddddddddd!

| anonim_4396 explică (pentru buzeduulci):

Normal că nu. Poți ajunge prin metode mai subtile, insinuări, dar e cam riscant că s-ar putea să te prindă și să te considere ciudată thinking
Eu ți-am zis deja părerea mea.

11 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Poate eşti atrasă de el fizic. Şi cu faza că te place sau nu, că preferă fetele slăbuţe şi cu forme. Asta e o chestie minoră, important e caracterul fetei, frumuseţea e trecătoare.
Tu gândeşte-te aşa: dacă ai fi să alegi, cu cine ai rămâne? Băiatul ăsta sau prietenul tău?

| buzeduulci a răspuns (pentru AikkoxD):

Nici nu stiu. tocmai aste e dilema...

| Azµre a răspuns:

După râsul tău și fatul că nu știi ce simți, e grav. Ar trebui să-ți pui sentimentele în ordine și să rupi această perdea de prostie!

| Azµre a răspuns:

Păi zici că ai iubit, apoi că visezi pe altul și nici tu nu știi ce vrei! Așa că puneți viața în ordine și nu te mai gândi la tâmpenii!

| buzeduulci a răspuns (pentru Azµre):

Eu am venit sa cer o parere. nu sa fiu criticata sau jignita.
winking

inplus numai eu stiu cum sta treaba cu iubitul. + ca nu prea am certitudinea ca 'iubi' nu se uita dupa altele. + ca l-am prins de atatea ori vorbind cu alte fete.

ce e asa rau daca eu vreau sa aflu ce se intampla cu mine?

nu era nevoie sa iti dai cu parerea la intrebare asta. scuze ca-ti zic. primisem deja raspunsul folositor.

| DaYaNaRoCkErYtZa a răspuns:

Parerea mea ca tie iti place de acest baiat dar este imaginea inimi ca nu crezi ca il iubesti.Adevarata persoan pe care u iubesti wsate pr tau! Sper ca am fost de ajutor? happy