| Anonimuluscyk a întrebat:

De doua ori am visat un baiat de la mine din clasa,care, inainte de al visa nu imi placea de el, dar a doua zi eram moarta dupa el.Cand m-am culcat sa stiti ca nu m-am gandit la el. O prietena l-a intrebat daca ma place si el a zis ca nu.Dar nu stiu ce sa cred deaorece am citit undeva ca daca visez un baiat inseamna ca te iubeste.Deci,va rog mult, spuneti-mi ce ar putea insemna? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Daca te barfeste lumea, inseamna ca esti importanta si ar trebui sa te bucuri ca esti barfita. Barfele nu ai cum sa le eviti, lumea vorbeste. Chiar daca nu pe acest subiect, va aparea altceva. Asa ca nu-ti bate capul cu asta.

Depinde acum ce e mai important pentru tine - ce spun colegii despre tine, sau ce simti tu. Nu e chiar atat de greu sa-i spui baiatului ca il placi. Daca te place si el nu cred ca te va barfi.

9 răspunsuri:
| Anonimuluscyk explică:

As vreau sa dau funda la mai multe persoane care mi-au raspuns, dar din pacate, nu pot, si voi alege varianta care m-a ajutat cu adevarat!

| didu73 a răspuns:

Complicata treaba... cand visezi pe cineva inseamna ca tu vrei ceva de la acea persoana. inseaman ca il placea undeva in subconstientul tau fara sa-ti dai seama.

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Eu nu cred ca visele au vreo semnificatie in viata reala, ele sunt doar fragmenete din subconstientul nostru si sunt destul de greu de inteles sau de explicat, desi exista specialisti care se ocupa cu asta.

Totusi, daca iti place de baiatul respectiv incearca sa ii captezi atentia, stai mai mult de vorba cu el, fa-l sa fie interesat de tine si, de ce nu, sa te placa si el.
Nu ii spune din prima ca il placi deoarece, chiar daca si el te place, se va speria si va fugi. Asa ca gestioneaza situatia cu mult tact si fa in asa fel incat lucrurile sa iasa asa cum vrei tu. Daca il visezi pe acel baiat (si il visezi frumos) atunci de ce sa nu incerci sa faci ca acest vis sa devina realitate?

| julius a răspuns:

Uite o explicatie mai detaliata daca visezi baiat (barbat) : http://vise-dictionar.ro/BARBATUL.html da si o cautare dupa "baiat".

| MSandu52 a răspuns:

Daca visesi un baiat nu e neaparat indragostit de tine (sau poate e)

Si poate era timid cand l-a intrebat "prietena" ta si a zis nu.Intreabal tu insutui. Poate o sa iti zica da.

| Anonimuluscyk explică (pentru MSandu52):

Nu am acest curaj, ca astfel la-s fi intrebat deja.Si in plus, mi-e frica sa nu spuna nu.

| Jijell a răspuns (pentru Anonimuluscyk):

Si daca spune nu, care e problema? Din frica de necunoscut pierzi multe sanse in viata. Am patit'o si eu. Sa stii ca un baiat mai rar va refuza o fata, decat o fata sa refuze un baiat. Sunt baiat si stiu ce spun. happy

Daca iti place de el, ia-ti inima in dinti si intreaba-l.

| Anonimuluscyk explică (pentru Jijell):

Mi-e frica sa nu ma barfeasca, si la scoala cand ne vedem imi va fi rusine sa-l privesc

| Anonimuluscyk explică (pentru Jijell):

Iti multumesc! Mi-ai fost de ajutor! Ii voi spune chiar in aceasta seara! Tu primesti funda!

| Jijell a răspuns (pentru Anonimuluscyk):

Daca te barfeste lumea, inseamna ca esti importanta si ar trebui sa te bucuri ca esti barfita. Barfele nu ai cum sa le eviti, lumea vorbeste. Chiar daca nu pe acest subiect, va aparea altceva. Asa ca nu-ti bate capul cu asta.

Depinde acum ce e mai important pentru tine - ce spun colegii despre tine, sau ce simti tu. Nu e chiar atat de greu sa-i spui baiatului ca il placi. Daca te place si el nu cred ca te va barfi.