| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care inca mai sunt virgine si au 22 de ani? De ce lumea sau unii baieti spun, ca e o rusine sa fii la varsta asta fata mare? Eu cred ca fiecare face ce doreste cu viata sa, si nu e indicat sa te iei dupa unele persoane.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este deloc o "rusine" sa fii virgina pana la o varsta considerata destul de mare, deoarece multe fete mai studioase pun pe primul loc invatatura in vederea obtinerii unui statut de femeie independenta. Acest statut se poate obtine doar renuntand la placerile tineretii ceea ce implicit va ridica "stacheta" virginitatii la cote foarte ridicate care mai nou se situeaza in jurul varstei tale.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Bravo lor, mai bine virgine la 22 de ani, decat de-zvirginate de la 15-16 ani, deplin respect din partea mea.

| peperonies a răspuns:

Daca, si citez, credeai ca fiecare face ce doreste nu mai puneai intrebarea asta aici ca nu te interesa ce zicea lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu e o rusine, eu zic ca au un sistem de valori consecvent dar din nefericire vazut prost de societatea actuala. Eu de exemplu am 19 ani/luna viitoare 20 si nu mi-am inceput inca viata sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum o dai nu e bine in ziua de azi, mai bine e sa nu iti pese de ce zic altii. la fete e ca la baieti, daca e virgin la 20 (sau mai mult) uite ratatul, daca face sex la 16, uite ratatul.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Fiecare alege cand sa-si inceapa viata sexuala, iar aia care zic chestia asta zic ca acele fete sa o faca, pana la urma cand nu mai esti virgina esti considerate c***a, cand esti virgina esti considerate o proasta, fiecare decide cand sa o faca si cand este pregatit