| 258D a întrebat:

nu pot sa cred cum e lumea. vad fete de 15-16 ani care sunt insarcinate. cum e posibil l varsta asta? eu am 15 ani dar nu m grabesc sa-mi incep viata sexuala. si mai ales ca prietenul meu imi spune ca sunt prea mica sa fac acest pas, imi spune ca isi doreste dar ca sunt mica... voi ce credeti? baieti va mai plc fetele virgine? si inca ceva. se simtiti cand sunteti primul din viata ei? sper sa mi se raspunda la toate intrebarile.

1 răspuns:
| Kassandra1408 a răspuns:

Sunt fata dar tot voi raspunde.
Aici in Romania situatia se explica prin faptul ca unii tineri nu au bani de prezervative, sau nu sunt bine educati in ceea ce priveste riscul sexului neprotejat.
In ANglia insa, de fiecare data cand urcam in autobuz, vedeam cel putin 2 fete sub 18 ani cu bebe dupa ele. Chiar nu aveau nicio scuza - noi la facultate primean un pachet de prezervative gratis pe saptamana, iar ei din gimnaziu fa ore de sex ed.
Inca esti prea mica sa te dezvirginezi - mai asteapta macar un an.
Baietii nu au preferinte cand vine vorba de sex, ei nu prea gandesc daca au o fata frumoasa in fata. Barbatii, insa, sunt foarte interesati, ii face sa se simta speciali, virili si experimentati. Nu degeaba atatea fete isi vand virginitatea.