| 258D a întrebat:

nu pot sa cred cum e lumea. vad fete de 15-16 ani care sunt insarcinate. cum e posibil l varsta asta? eu am 15 ani dar nu m grabesc sa-mi incep viata sexuala. si mai ales ca prietenul meu imi spune ca sunt prea mica sa fac acest pas, imi spune ca isi doreste dar ca sunt mica... voi ce credeti? baieti va mai plc fetele virgine? si inca ceva. se simtiti cand sunteti primul din viata lor? sper sa mi se raspunda la toate intrebarile

7 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Da eu consider ca virginitatea conteaza, am fost virgina pana p 8 iunie luna asta p 17 fac 19 nu am fost prima dn viata lui desi mi-as fi dorit dar daca a facut acest pas inainte asta e a fost decizia lui nu iti pot descrie ce a simtit el desi nu imi pot scoate dn minte privirea lui atat de tandra si d calda si felul in care ma tinea in brate dupa prima mea experienta d genu asta a fost o experienta minunata si am facut acest pas doar pentru ca lui am vrut sa-i ofer virginitatea mea si nu regret e frumos sa stii ca t iubeste cineva e frumos sa poti vedea iubierea dn ochi lui si p fata sa-i poti citi ferikirea si mandria ca ai fosta a lui doar a lui numai a lui niciodata a alcuiva... :_D nu incerca pana nu faci 18 ani!

| chelie91ptm a răspuns:

In primul rand ma simt eu cel mai important din viata ei... ceea ce ma face sa o iubesc la maxim si cu siguranta dragostea va fi mai mare... pentru un baiat cand o fata isi pierde virginitatea pentru el inseamna enorm, acum depinde de baiat, eu mi-am exprimat pct de vedere. Eu nu as putea lasa o fata care si-a pierdut virginitatea pentru mine. Daca il iubesti si simti ca vei fi a lui, te sfatuiesc sa o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| ufo a răspuns:

Da poate nu gandesc atunci cand raman insarcinate. Fetele virgine mie mi-e indiferent, daca vreau sa am o relatie nu ma gandesc daca e virgina sau nu, incredere, comunicare, respect pentru mine asta conteaza. Ce sa simt, fericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie pentru cum gandesti. si complimente prietenului tau happy asa e lumea din ziua de azi happy copii care fac alti copii happy si 15-16 ani sunt destul de mari. dar cum vezi fetele de 11-12 ani cu copii.
bine, vina se imparte intre partener, parinti, fata. nu poti spune ca o fata este in tottalitate de vina pentru ca este gravida. mai da peste unu de 18, 19, 20 de ani sau chiar mai mare, care o prosteste, iar apoi o lasa cu ochii in soare. iarta-ma pentru exprimare, m-am grabit, dar sper ca ai inteles tu ce am vrut sa zic happy

| KefDeKef a răspuns:

Mie unul imi plac si fetele virgine, pentru ca daca inca pe la varsta de 16-17 ani sunt virgine, sunt fete cu capul pe umeri.Adica daca o sa am o relatie cu acea fata,banuiesc ca o sa ma intelg bine cu ea.,si ca probabil nu o sa imi fie infidela.
Legat daca esti mica sau nu...da, dupa parerea mea esti mica pentru asta. Faci ce vrei cu viata ta, dar daca ai putea sa mai astepti pana la 16-17 ani, cred ca e perfect.
Fetele raman insarcinate la varsta asta pentru ca sunt foarte neglijente.Nu folosesc prezervativ, cred ca totul este roz si se trezesc cu un bebe.Asta e.

| fnk_6992 a răspuns:

1. alea sunt mai "speciale" 2.nu trebuie sa decida altcineva(in cazul tau baietii) cum trebuie sa fi 3. pana la 16-17 ani de ce sa te gandesti la asa ceva?