| Alecsaandrra a întrebat:

Defiecare data cand intra fostul meu prieten pe mess incep sa tremur si imi vine sa. l bag intruna in seama. pur si simplu nu pot sa ma abtin sa nu. l bag angry. Ink tinem unu la altu dar. sa nu intram in amanunte.
Faza e. ce sa fac sa pot sa ma abtin?
Nu. mi ziceti sa. i dau ignore sau delete, ca ma gandesc mai rau. daca imi ziceti sa. mi ocup timpu cu altceva. DEGEABA.
Fundasad

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cred ca esti inca adolescenta, fara prea multa experienta, si atunci, la unii dintre voi faze de genul asta se mai intampla!
Dar, poate ar fi bine sa stii si ca, in mare parte, este vorba si de auotsugestie! Peste 10 ani si tu te vei amuza cat de "afectata" ai putut fi acum!
Evident ca anumite sentimente si amintiri se pastreaza, dar se estompeaza, se metamorfozeaza, iar uneori, mai si dispar, incet, evanescent.

Incearca sa citesti, sa asculti muzica clasica (Mozart, Vivaldi, Strauss) si sa iti largesti aria preocuparilor - iti va fi de mult mai mare folos!

| Libelle a răspuns:

Oamenii adora sa complice lucrurile.
tu cand il bagi in seama ce-i spui?``cf?``si atat? bate si tu un apropu ceva...sau zii direct ca vrei sa va impacati.incercarea moarte n-are pana la urma. orice lucru mai merita o sansa. daca tineti unul la altul nu se merita sa renuntati asa usor.

| cristi11cristian a răspuns:

Buna, depinde acum in ce masura inca mai "tineti unu la altul "! ceea ce poti face in acest caz, daca totul e dat deja deoparte, si stii ca el a trecut deja peste, si incearca sa mearga mai departe, cam asta ar trebui sa faci si tu! in caz contrar, atunci du-te vorbeste cu el, comunicarea e de aur!

| Alecsaandrra explică:

Ne.am impacat si despartit de prea multe ori sad
ne.am saturat.

| andreii2 a răspuns:

Eu ma gandeam mult la o fata. Vorbeam zilnic pe mess. Vreo cateva luni nu a mai intrat pe mess si nu am vorbit deloc.
Uite asa sa faci si tu.il stergi din lista si cu timpul il uiti.winking

| OneLifeOneLove a răspuns:

Schimbati id'ul, dar daca tineti unul la celalalt dc nu va impacati?

| Alle15 a răspuns:

Simplu... da-i igg si gatawinking

| Sonny_5515 a răspuns:

Chiar daca ceva-ati despartit a ramas acel reflex de a vorbi cu el...nu stiu ca si mie mi se intampla acelasi lucrubig grin

| Beatrice a răspuns:

Pune-l la offline.
Asa el nu te vede cand esti online.
Cand stii ca el nu te vede, te simti mai bine happy
Cand crezi ca ai trecut de momentul ala, pune-l din nou la online happy

| loving2008 a răspuns:

De ce nu va impacati daca va mai iubiti?
-Daca el ti-a gresit cu ceva copilaresc trebuie sa il ''educi''tu si sa ii arati unde greseste.
-Daca ti-a gresit cu ceva major(te-a inselat, etc) e mai bine sa iti amintesti de fapta lui si in momentul ala te enervezi si sigur il vei ignora

| Adinutza14 a răspuns:

Vorbeste cu el, doar sunteti prieteni nu? poate asa veti ajuge la impacare... dar daca nu vreti.macar vorbiti, cred ca o sa te simti mai bine.de ce sa te abtii? daca tia gresit prea mult si chiar nu mai vrei sa vorbesti cu el.incearca sa te gandesti ca e mai bine fara el, ca ti-a facut rau, din astea. dar daca nu poti sa il scoti din minte...singura solutie e, vorbeste cu el, macar ca si amici.

| ๓єlเเ a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta.cand intra arata-i ca nu esti interesata de el.si daca spui ca mereu cand intri il bagi in seama, poate o sa faca el primul pas si o sa intre in vb cu tine...deci incearcA sa fii indiferenta.noroc!

| Ally_4857 a răspuns:

Eu zic sa vorbiti despre motivele din cauza carora v-ati despartit si poate va impacati; oricum e bine ca inca vorbiti pe mess, ati putea si sa iesiti si pote deveniti buni prieteni sau chiar va impacati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie.Cand intra ma cuprinde o stare de inexplicat si ma abtin cat ma abtin... dar intr-un final cedez laughing
Cateodata ma mai intreaba si el.nu se stie niciodata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa ii dai delete, vorbeste cu el. Fiti sinceri unul cu celalalt. Spuneii ce te framanta, si intreaba-l de ii de facut. Pentru mai multe amanunte sau sfaturi intra pe adresa de messenger roxanafiodot. Doar daca ai nevoie, dar sper sa te ajute ce ti-am zis. happy.