| zuzu_3087 a întrebat:

azi sunt putin suparata sa va zic ce s-a intamplat

azi eram afara cu prietena mea si am trecut pe langa fostul prieten (ne-am despartit acum 1 an) acea prietena mi-a zis ca m-am inrosit toata la fata cand l-am vazut eu i-am zis ca nu e adevarat apoi am continuat sa ne plimbam.La un moment da ne-am oprit undeva pe unde statea fostul prieten,. L-am vazut ca vine spre noi si m-am facut ca nu il vad el s-a oprit si ne-a intrebat daca am vazut un prieten comun.Eu i-am raspuns si apoi el a plecat.Eu cu el nu am mai vorbit dupa ce ne-am despartt cam de jumatate de an.Azi cand ne-a intrebat de prietenul ala am simtit ca inima batea din ce in ce mai tare.

Acum nu stiu cum sa ma bag in seama cu el pe mess

as vrea sa ii zic ceva mai intai nu salut sau ce faci. ceva in semn ca reget ca nu mai tinem legatura.ati putea sa imi dati niste idei?

nu imi ziceti sa ii scriu ce simt eu ca nu ma pricep sa imi pun sentimentele pe foaie doar daca aveti voi vreo idee sau vreun mesaj de iertare ceva
... orice

multumesc mult

dau fundita pentru cel mai bun >raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| ndddiana a răspuns:

Nu ti-ar trebui un mesaj de iertare sau ceva de genul asta. pur si simplu intra pe el pe mess, normal. fara sa ai emotzii sa iti bata inima nimic. vorbeste normal cu el si spune-i ca ai vrea sa fiti amici. ti se pare o prostie sa nu mai vorbitzi dintr-o chestie de asta.
sa va aducetzi aminte de sentimentele frumoase pe care le-ati avut unul fata de altul si nu are rost sa irositi o prietenie pentru atat happy
Si el a facut primul pas. pot sa spun ca ti-a dat un impuls, vrea sa vorbeasca cu tine. deci. vb liber cu el. fi tu naturala si totul va veni de la sinehappy

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde si de ceea ce s-a intamplat intre voi, a trecut destul de mult timp... dar daca inca simti ceva pentru el, niciodata nu e prea tarziu cand e vorba de iubire; eu zic sa ii spui:mai ti minte cand? Adica sa ii amintesti ceva ce a-ti facut voi, sau ceva ce a-ti facut voi cand erati impreuna, sa ii spui ca iti e dor de acele momente, poti sa ii spui asa:m-am tot gandit la tine si mi-e dor de clipele cu noi, desi a trecut ceva timp, eu inca simt ceva pentru tine si as vrea sa fim ca inainte, sau poti sa il intrebi cum sta cu dragostea si daca te mai iubeste, sa ii spui ca o gluma sa vezi ce zice, de exemplu:de iubit ma mai iubesti? Sau ceva in acest gen, ori sa ii spui ca ti-e dor de el si totusi desi spui ca nu te prea pricepi sa ii spui, eu zic totusi sa te legi de ceva din trecut, de relatia care a-ti avut-o, cauta si tu ceva sa ii spui, de momentele frumoase petrecute impreuna, sau daca a-ti avut o melodie care a-ti ascultat-o cand erati impreuna si va placea, poti sa ii trimiti melodia pe mess si daca te intreaba ce e cu ea, ii spui ca daca isi mai aminteste, ca a fost melodia voastra, sau stiu eu ce; sau daca a-ti frecventat ceva locuri cat ati fost impreuna poti sa ii spui:am fost zilele trecute in locu unde ne plimbam noi si mi s-a facut dor de tine si de acele clipe, etc; iti vine inspiratia cand vb., depinde si de ceea ce iti spune el, bafta
!

| cristina_3322 a răspuns:

Mai bine ar fi sa incepi printr-un salut. pentru ca dupa ce te va saluta si el si il intrebi ce mai face si alea alea daca mai tine la tine si poate ar vrea sa va impacati asa cum si tu vrei iti vei da seama dupa cum vorbeste.
Dupa ce il intrebi ce mai face, cum o mai duce cu dragostea. poate nu are prietena si ii zici si tu " vai da cum de un baiat asa frumos ca tine" chestii de genu.

incearca sa vezi ce iese:* si nu regreta pentru nimic ca ai incercat:* bafta

| crisssexee a răspuns:

Spune-i adevarul, spune-i ca azi cind l/ai vazut ti/ai adus amine de clipele petrecute impreuna, asta cred ca e un inceput bun, si in plus vei vedea deodata ce atitudine va avea.