| Mya_9492 a întrebat:

Buna tuturor din nou. Dupa o relatie de 8 luni, in care prietenul meu si-a batut joc de mine, cu cateva zile mi-a dat papucii happy, un baiat vrea sa fie cu mine, e un tip ok, el stie prin tot ce am trecut, mai mult de cand m-am despartit de fostul meu prieten, e l e mereu in preajma mea rolling eyes Imi da sfaturi. Mi-a spus ca el poate astepta oricum, pana voi uita tot ce s-a intamplat, pentru ca nu vrea sa ma faca sa sufar mai mult. Dar eu nu pot acum, nu au trecut decat cateva zile de cand prietenul meu etc. Mie foarte teama sa ma i fiu cu cineva dupa tot ce am patit. Dar de altfel el pare un tip cum as vrea eu :-

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Buna draga, in primul rand multumesc pentru funda de data trecuta. Poate comentul meu a fost unul dur, dar a fost cu intentia de a te face sa-ti dai seama ca esti prea naiva. Tu treci printr-o perioada cam dificila dupa tot ce ai patit, si cred ca o perioada de una singura ti-ar face bine. Chiar imi doresc sa te ajut, deci imi poti lasa un id pe privat, sa continuam.

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca te sprijina si ii pasa de tine, este un baiat sufletist care te merita.Ai nevoie de el in momentele astea, ai nevoie de cineva care sa te tina in brate si sa spuna ca poti conta pe el si ca te va ajuta sa treci peste.

| consiliera a răspuns:

Mai lasa sa treaca timpul stiu ca poate e greu dar timpul le rezolva pe toate

| deeea28 a răspuns:

Sa nu te grabesti. Poate asa ai facut si prima data si ai pierdut. Daca tipul asta e in stare sa te astepte atunci sa te astepte. Chiar daca vrei sa fii cu cineva acum, incearca-l. Tine-l asa macar o saptamana. Vezi daca sta intr-adevar in preajma ta, chiar daca l-ai refuzat. Si nu mai fii prostuta si nu mai arata cat de mult tii la o persoana. Tine un pic distanta, ca barbatii care obtine repede femeia au tendinta sa-si bata joc de persoana care-i iubesc in ideea ca orice le-ar face oricum ele suporta. Si data viitoare cand isi mai bate joc cineva de tine nu mai sta fetita sa suporti, ca nu esti nici handicapata, nici nebuna. Atata timp cat ai 2 maini, 2 picioare si un cap pe umeri esti cat se poate de normala si meriti ceva cat se poate de normal si frumos, nu un prost care nu stie sa aprecieze ce are. Succes

| SexyCioco a răspuns:

Combinate cu el pare un timp de treaba si nu trebuie scapat happy

| Aly122 a răspuns:

Pai.si eu am patit ceva de genu.numai ca am stat mai putin cu baiatul...si urmatorul pr l-am avut peste vreo 2 3 luni, si am inceput sa il uit(chiar nu ma mai int de el).dar cand il vedeam pe strada tot simtzeam ceva pentru el si nu aveam ce face, cred ca ar trebui sa ii dai o sansa baiatului asa poate il uiti mai repede pe ex-ulsadbafta oricum>big grin

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Buna,eu zic sa mai astepti un pic, acum cred ca esti ff confuza din cauza fostului iubit.mai asteapta un timp sa te linistesti, cred ca e destul de apasator ce ai patit tu si daca te-ai combina acum din nou probabil ca ai avea dubii si tiai aminti ce s-a intamplat prima oara.cunosc sentimentul, e nasol.eu zic sa il cunosti cat de bine poti pe tipul care te sprijina acum pentru ca niciodata nu stii fata adevarata a omului, poate face asa ca sa fii a lui si dupa are sa-ti faca ca si primul sau poate chiar e sincer.vezi si u ce face cand nu e langa tine daca poti,eventual afla ce spune despre tine sau testeazal cumva si ai sa vezi. sper ca te-am ajutat, uital pe ex-ul si bafta mai departe, papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite care este treaba eu ti-as spune sa gandesti in momentul acesta cu inima. daca u zici ca te ajuta ar fi pacat sa dai cu piciorul acum pentru ca nu are rost sa treaca atat timp ca sa iti treaca ranile cauzate de celalalt.nu! sa stii ca unele rani nici cu timpul nu se vindecat asa ca parerea mea este daca u spui ca este asa misto baiatul acesta lasa-l sa fie cu tine pentru ca crede-ma ca ai sa treci mult mai usor pete bataia de joc a celuilalthappynu da cu piciorul la o oportunitate pe care ai sa o regreti ca nu ai facut asa.u stii ca el cat de mult te place, asteapta un timp dupa tine, dar ai sa te trezesti intr-o zi ca vine o fata mai sireata si il ia.sa stii ca vietile noastre nu sunt niste telenovele sunt realitati si eu cred ca u stii ce inseamna o realitate.eu nu te oblig vezi bagate maine cu el, dar nu lasa sa treaca mult timp ca ai sa regretihappy bafta.eu recunost ca eu zic ceea ce consider eu si sunt foarte realista, nu pot fi sensibila si supand numai lucruri optimiste sau numai in roz pentru ca viata este asa cum ii ea si trebuie sa o lu-am ca atare