| Cici4Mici a întrebat:

Funda! Este un baiat in clasa care il plac dar inca nu am curaj sa ii spun.In pauza tot timpul se ia la joaca cu mine si cu prietena mea care si ea place un baiat care face la fel ca acesta(sunt prieteni foarte buni)La ora ne zambim, el se mai uita la mine in timpul orei cand eu nu ma uit.Cand ma intorc imi zambeste si apoi se intoarce.Este foarte ciudat.Deci nu prea stiu daca ma place pentru ca mai sta si cu alte fete si vorbeste dar in pauza doar cu mine si prietena mea.Deci intrebarea mea este " Ce credeti ma place?" "Cum as putea sa aflu?"

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Eu cred ca doar tine la tine.
daca atunci cand vb cu alte fete se uita la tine sau cand sunteti mai mult el se uita numai la tine daca te tachineaza ( te impinge iti pune piedica te ia de par incearca sa et atinga ) cand esti in preajma lui rade tare se da in spectacol ) ATUNKI TE PLACE. vezi daca face semnele de mas sus si atunci te place.
da indiferent de toata astea lasa-l pe el sa vina la tine (ce rost are sa faci ceva si sa te faci de ras pentru o relatia care cine stie cat dureaza) asteapta sal cunosti afla daca are prietena vb cu el pe mess l scoala. noroc:*.

| Cici4Mici explică (pentru ignore):

Multumesc pentru raspunsuri au fost foarte de folos.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai joacă-te cu el și ai să vezi mai târziu dacă te place sau nu!
Pa, pa.

| TitiDrLove a răspuns:

Cum ai putea sa aflii... doar intrebandu-l. degeaba o lungesti cu alte sfaturi ca niciodata nu o sa aflii daca nu il intrebi.

| Yukari a răspuns:

Chestia asta este mai greu de deslusit, dar parerea mea este ca ii esti simpatica. Incearca sa iesi cu el afara dupa scoala sau intr-un weekend si observa-i comportamentul.
Bata!:*

| BeatriceBiaa a răspuns:

Incearca sa vb tu prima cu el.> fi mai tupeista incearca sa porti o conversatie sa vezi cum se comporta, daca nu vei face nici un pas nu o sa afli asa ca da`i drumul tongue

| Ferra a răspuns:

Ii place de tine, punct.

| laura99mrr a răspuns:

Cred ca da.eu sunt in aceeasi situatie.e un baiat care imi zambeste in ora.de mii de ori...iar in pauza sta cu mine si cu baietii.adica toti baietii se baga in discutiile fetelor...dar.se pare ca te place.mai ales daca stati cateodata singuri undeva si este mai timid sau daca incearca cateodata sa se apropie de tine. sper ca ti.am fost de folos.