| anonim_4396 a întrebat:

Hello; x
Am si ieu o porblema sad
Imi place de un baiat si nu stiu daca ma place.Adica in fiecare pauza se tot uita la mine si zambeste...Prietena mea cea mai buna e prietena cu el si cand mai vorbesc ei sau asa se tot uita la mine si si prieteni imi zic ca ma place... Ce sa fac? Cum sa aflu daca ma place sau nu? straight face HELP crying Dau fundita puppy dog eyes 3

5 răspunsuri:
| Dedeutza2o1o a răspuns:

Pune-o pe prietena ta sa bata un apropo de genul: Hey am vazut cum te uiti la Roxy iti place cumva de ea?

Sau daca nu incearca sa te apropii de el sa vb cu el vezi ce reactii are...

| iLovedYou96 a răspuns:

Buna! si eu am aceeasi problema ( si ca sa stii cea mai buna prietena e prietena cu el ) ai putea sa ii spui prietenei tale sa il intrebe daca te place sau ai putea sa ii spui prietenei tale sa iti faca cunostiinta cu el si apoi vezi cum se comporta cu tine dupa cum vb cu tine sau te-ai putea baga in vorba cu prietena ta in timp ce vb cu el si asa poate iti face cunostiinta cu el! altceva nu stiu ce sa mai faci dar sper ca ti-am fost de ajutor! pa-pa

| lucica99_8361 a răspuns:

Incearca astfel: discutind cu el, invita-l "prieteneste" la un suc. Acolo vorbiti despre tot ce aveti in comun( ex. muzica, colegi de clasa, glume...). Apoi fai compimente de genul "imi plac ochii tai" sau "tricoul asta te prinde bine". Stradui-te sa-i placi, sa-l faci sa se simta placut, dar nu excesiv caci se poate speria. In sfirsit intreaba-l ce parere are despre tine. Dupa parerea lui ii poti spune replici de genul :
"-Esti foarte dragut, mi-a placut sa ies la un suc cu tine..."
sau
"-Mersi pentru timpul petrecut impreuna, ne vedem la scoala"
sau
"as vrea sa fim prieteni buni pentru ca mi-a fost interesant sa petrec timpul cu tine".

SucCeS xoxo :***

| Alexandra_8558 a răspuns:

Sunt de acord cu Deduta2o1o.punte-ti prietena sa bata apropoul.sua intreaba-l tu. spune-i ceva de genul "Scuza-ma ...am observat ca te tot uiti la mine.am ceva pe fata?". vezi ce parere are...vezi cum reactioneaza.succes:*

| AdolescentaD_10000 a răspuns:

Incearca sa-l privesti in ochi.
Daca va zambii, sau ii vor sclipii ochii, te place.
Incearca ca mine: intreaba-l : baa, vrei sa fii cu mine sau nu?
E simplu happy