| eu_9968 a întrebat:

Buna tuturor:*imi place de un baiat care inca isi iubeste fosta prietenasadma inteleg foarte bine cu el, vorbim foarte des, si uneori vorbeste atat de frumos cu minehappyimi face mereu complimente si sp ca nu sunt ca celelalte, si imi da impresia ca si el ma place, dar cum suntem si foarte buni prieteni isi descarca mereu sufletul si imi spune ca ii e dor de fostasadfosta lui locuieste acum in alta tara... oare ii e prea dor de ea si cauta doar o alinare in mine?sada facut multe pentru mine, oare doar pentru ca ma considera o buna prietena?sad

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce ii e dor de fosta si inca sufera dupa ea, inseamna ca o mai iubeste, cel putin are sentimente pentru ea...asa e dragostea si nu poate sa ii comande inimii; se poate ca el sa te placa, sa te considere o fata de treaba si cine stie ce se poate intampla.Acum ii va lua ceva timp pana va trece peste si o va uita pe fosta, dar tu daca chiar il placi si vrei sa fi cu el, fi fata desteapta si ai rabdare cu el, fi alaturi de el sa te aprecieze si poate va ajunge sa te iubeasca si sa fie cu tine.Are nevoie de timp, asa ca acorda-i; arata-i ca il placi, ca il sustii, poate simte ceva pentru tine dar nu s-a vindecat complet de la despartirea de fosta si e normal sa se intample asta mai ales daca cumva despartirea e destul de recenta.
Deci, se poate sa te considere de treaba si de incredere, o buna amica, de aceea vb cu tine, sau poate incepe sa simta ceva si incetul cu incetul poate va pune suflet pentru tine, totul depinde de rabdarea ta si nu se stie niciodata ce se poate intampla!

| 16.laura.16 a răspuns:

Probabil te considera o buna prietena si din acest motiv, consider ca, ar trebui sa faci tot posibilul sa nu strici aceasta prietenie.
Totusi, vad aici o solutie cu doua posibile rezultate: sa-i spui ce simti iar asta fie sa duca la o posibila reciprocitate si deci la o relatie, fie sa rupa tot ceea ce aveti acum.
De aceea cred ca, pentru a evita riscul trebuie sa astepti o perioada sa-ti dai seama ce simte. In acest timp ai putea, de ce nu, sa-l faci sa se indragosteasca de tinewinking

| Spufff :x a răspuns:

Am patit si eu ceva de genu big grin.peste 50% probabil, daca ii vei spune ca`l placi. se va indeparta de tine [asa e tot timpul] big grin.Sau poate.iti va impartasi de asemenea sentimentele :X baftalove struck

| AnAiLuI a răspuns:

Buna! Eu cred ca el te considera o prietena fff buna, dar in acelasi timp sh o posibila iubita, el vrea sa fie sincer cu tine de la inceput. sa nu existe secrete... daca a avut o relatie cu fosta de durata e si normal sa mai simta ceva pentru ea dar incet`incet o s`o uite love struck si o sa te iubeasca doar pe tinewinking
succeskiss

| gabriela_8989 a răspuns:

Daca el te place cu adevarat si uh il plaCI dc sa nu incerci sa fiti impreuna.

| Adelina309 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun da cred ca el te vede ca pe o buna prietena e nasol ca tie sa-ti placa de el si el sa te considere doar o prietena si culmea sa-ti planga si pe umar in legatura cu o alta fata e nasol ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti si sa ii spui ca tu nu-l poti vedea doar ca pe un prieten ci ceva mai mult sau intreaba-l sincer ce simte pentru tine sau pentru cealalta oricum de la cei mai buni prieteni la iubiti e un singur pas big grin nu prea cred in prietenia asta dintre o fata si un baiat succes