| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, in povestirea precedenta v-am povestit despre iubitul meu si cum se comporta el cu mine, vreau sa va povestesc ca eri m-am intilnit cu el, si am dat cartile pe fata, i-am zis ca nu mi-a placut cum a vorbit in seara aceea cu mine, si i-am mai spus ca nu vreau sa fiu dezamagita, si daca incearca sa ma dezamageasca, el mai mult nu va exista pentru mine, el insa statea si se uita la mine si nu spunea nimic, i-am zis ca in relatie trebuie sa avem respect unul de altul si sa ne corectam. Apropo de cind ne-am despartit de ziua de eri de la ora 19 noi nu am mai vorbit, eu n-am intrat pe net, astazi toata ziua nu m-a telefonat si stiti de ce? i-am zis ca trei zile nu ne vom vedea, pentru ca am examene la scoala, si imi trebuie sa invat, astazi e miercuri, el toata ziua nu m-a telefonat, nici nu stiu ce sa cred, poate e motivul ca ma lasa sa invat, sa ma pregatesc de ore, sau poate e alt motiv nu mai doreste sa se intilneasca cu mine, eu insa nu il voi suna astazi, ma voi abtine, vreau sa vad cit va dura, si mai vreau sa vad daca chiar are nevoie de mine, am sa-l sun miine sau poimine, cum credeti eu procedes corect? Va rog mult fara jignir la persoana mea, stiu ca scriu cu greseli, dar asta e, eu doresc sfaturi sa imi dati ce sa fac mai departe, dar sa nu ma criticati cum scriu, stiu ca fiecare in sufletul vostru aveti ceva tainic, la care cautati un raspuns, asa si el la fel caut niste sfaturi. Astept sfaturi cit mai multe si mai repede. Multumesc.

6 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

Poate fi o chestie de orgoliu doar, sau poate te lasa sa inveti, cu orgoliu si de partea ta si de a lui nu rezolvati nimic. El asteapata sa dai tu un semn de viata si u la fel astepti sa dea el. nu mai fiti asa, mai lasati de la voi altfel nu merge.

| neutrino a răspuns:

Cred ca nici tu nu stii exact ceea ce doresti. Ti-ai exprimat dorinta sa fii lasata in pace trei zile, el s-a conformat si tu tot nu esti multumita. Eu nu zic ca el este un "sfant", dar esti la varsta cea mai frumoasa, la care poti trai cele mai frumoase momente de " dragoste", cu o singura conditie: amandoi sa doriti acelasi lucru. In rest, nimic nu conteaza.

| frumusyka334 a răspuns:

Asteapta sa treaca cele 3 zile daca vezi ca nu te va suna dupa cele 3 zile i dai un msj si i zici clar sa iti dea un raspuns sau i zici sa te lase in pace il intrebi eventual daca sa mai gandit si ce are de gand sa faca dar numai dupa 4 zile iai cerut u ragaz 3 zile asteapta nu il suna dar daca nici dupa 4 zile nu te va suna ai o discutie serioasa cu el arata-i ca u isi poate bate joc de u cum vrea ca nu esti marioneta lui nu i da atentie si vei vedea cu adevarat daca il interesezi asteapta 4 zile si vezi ce va urma dar atunci sa ai o discutie serioasa ori se schimba si ramaneti imp ori fiecare isi vede de drumul lui stiu ca va fi dureros dac cu mult ajutor vei trece peste

| SeErgiuTzZz a răspuns:

E bine sa spui adevarul, insa sa schimbi persoana pe care o iubesti nu e prea bine. Nu iti stiu fosta poveste pentru ca sunt mai nou pe-aici, insa cred ca, din moment ce nu ti-a dat nici un telefon, el inca se gandeste la cuvintele pe care i le-ai spus, daca chiar te iubeste va incerca sa se schimbe, insa se poate ca pentru ca te iubeste, sa te lase sa inveti, caci poate stie ca e important acest examen pentru tine sau ma rog, la ce inveti.

| PiticuMik a răspuns:

Poate nu e bine. dar. nu il suna lasa-l sa te sune el pe tine, asa vei afla ce fel de persoana este si daca chiar ii pasa de tine. Daca ii pasa te va suna. daca nu inseamna ca nu mai are nevoie de tine, sau poate are alta prietena. pune pe cineva daca chiar tii la el sa-l urmareasca asa din cand in cand. ^^ Poate te-am ajutat big grin

| bingbanglow a răspuns:

Buna fa tu primul pas el asta astepta zice lumea k 'baiatul trebuie sa faca primul pas " nu prea e adv k el asteapta sa faca fata. Deci te sfatuiesc sa il suni tu prima.