| nbgfmkdlșxs a întrebat:

Buna tuturor. luna trecuta pe data de 27 mi-a venit menstruatia.ma ținut 6 zile.la 2 zile am făcut sex neprotejat cu prietenul meu.după aceea când seara mi-a curs iar. daca pe 27 luna trecuta mi-a venit luna aceasta trebuie să-mi vina pe 25..ma simt rău de 3 zile am stări de voma, temperatura si aznoapte am avut si frisoane..in zona ovarelor simt un greu,adică ovarele le simt grele si pe orice parte as sta se muta acel greu, ba in stomac ba in lateral depinde in ce poziție stau ..de la ce se întâmpla toate Astea? are loc perioada sindromului premenstrual? o răceală la ovare? sau o posibila sarcina?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o anexită ( răceală/inflamaţie a ovarelor )!

Vezi mai multe detalii despre anexită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/anexita_9116

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

http://www.copilul.ro/......a7965.html

Ar fi fost INDICAT să faci o ecografie transvaginală şi un test de secreţie vaginală ( cel puţin )!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina. Cred ca stii si tu ca metoda calendarului nu-i chiar cea mai sigura din lume.

| piticelm a răspuns:

Esti racita sau probabil ai o infectie.

| fataciocolata a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si vei sti sigur daca esti sau nu insarcinata. Data viitoare folositi prezervativul.Pa!

| nbgfmkdlșxs explică:

Si urinez si foarte des

| nbgfmkdlșxs explică:

Mi-e frica de ce rezultat va iesi