| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc serios la meseria de croitoreasa, asta fara sa implice vreo facultate. Intrebarea mea este: Poate exista o relatie serioasa si de durata (casnicie chiar) intre doi oameni,dintre care unul cu studii superioare, iar celalalt fara studii superioare [in schimb cu o meserie]? S-ar uita un doctor la o fata simpla, cu o calificare intr-un anumit domeniu? Ce credeti? Funda, celui mai bun raspuns. :* :* :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric DA.Inimii nu ii poti da ordine si de cele mai multe ori nu mai tii cont de ce spune constiinta.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Depinde. oamenii cu bani precum procurorii, doctorii cu vechime, avocatii vor neveste care sa le administreze afacerile, banii, sa aiba acelasi nivel social ca si ei. depinde de persoana

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyBi):

La asta ma gandeam si eu...

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu, personal, asa imi caut prietenii si prietenele. sa aiba aproape acelasi statut social ca al meu. pentru ca daca sunt saraci exista sansa sa fie prieteni cu tine pentru bani, si daca nu este asa, cand vrei o vacanta mai lunga, ceva de genul, nu te pot insoti si ramai singur. acelasi principiu si la femei. daca sunt ahtiate dupa bani, nu o sa ai o relatie de iubire, ci una de gen imprumut la banca cu fonduri nerambursabile. nu zic ca toate femeile cu situatie mai modesta sunt la fel, dar pana o gasesti pe cea pura la suflet, imbatranesti cunoscut gold diggers

| Deedeek a răspuns:

Daca-i cosi halatul cum trebuie dupa ce-l dezbarna asistenta pe birou, de ce nu?

| Alcyon a răspuns:

E foarte bine, am vazut ca e o meserie cautata. O sa-ti gasesti repede de lucru. Cat despre problema ta... Nu stiu ce sa zic... Din ce-am observat, oamenii isi cauta parteneri pe potriva lor, din toate punctele de vedere. De aceea, n-o sa prea vezi barbati foarte bogati cu fete sarace (decat daca sunt batrani sau au vreun handicap) si invers. Dar de ce tii mortis ca partenerul tau sa aiba studii superioare? Sa stii ca am prieteni fara studii, care in schimb sunt foarte bine crescuti. Daca are nu stiu ce facultati, nu inseamna ca nu e mitocan.

| Mayuri a răspuns:

I'm a doctor si iti spun ca NU merge cu noi. Adica...noi nu vedem prea bine nici casatoria cu asistente/asistenti medicali,cu femei mediocre nici atat. Pentru one night stand, merge, dar de afisat in public, intre prieteni, in familie cu o astfel de femeie/barbat...NU.