| BBAlyss a întrebat:

Buna tuturor

Problema mea este ca imi place foarte mult de un baiat dar el nici macar nu stie ca exist Stam in acelasi cartier, la doar un bloc distanta iar eu il vad aproape in fiecare zi insa niciodata nu ne intalnim intamplator pe la magazine.Cand merg la scoala il vad mereu pentru. ca isi asteapta prietenii ca sa mearga impreuna la liceu pentru. ca are 17 ani

Ce e si mai ciudat este faptul ca bunika lui sta in bloc ca mine, doar ca pe cealalta scara pff e foarte complicat imi place foarte mult de el iar de fiecare data cand il vad am fluturi in stomak dar el nici macar nu stie ca exist as vrea sa ma fac remarcata in fiecare zi imi doresc sa afle cine sunt sa afle de existenta mea sunt timida de felul` meu deci nu stiu cum sa procedez Nu mai suport vreau sa fac ceva vreau sa schimb ceva imi place mult prea mult de el. Vreau sa prind curajbatting eyelashes

VA ROG sa ma ajutati voi cum credeti ca ar trebui sa procedez?
Fundita :X

5 răspunsuri:
| SperanteSpulberate a răspuns:

Fi mai curoajasa, daca ai posibilitatea, atunci fa rost de id-ul lui, sau cand va intalniti baga-te in vorba cu el, spune-i Salut, as vrea sa te cunosc deoarece te vad in fiecare zi si suntem vecini! Si daca merge totul bine atunci va ve-ti cunoaste si mai departe o sa vezi tu, va imprieteniti si poate iese ceva.Eu am fost asa si eram timida si am pierdut ocazia, dar acum am ocazia sa il vad iar, si nu o sa mai pierd aceasta ocazie, mi-a zis cineva ca umbla la patinoar in orasul meu, si maine acolo ma duc!
Bafta si Craciun Fericit!

| L0vely a răspuns:

Buna!:* pai... daca tot te intalnesti zilnic cu elthinking du te si spune i "buna! suntem vecini dar nu am vb niciodata. sper ca nu te superi.de fapt e pacat sa stam atat de aproape si sa nu ne salutam pe stradahee hee" cere i id-ul de mess si mai vb si acolo...trebuie sa fii curajoasa!smug daca stai si astepti sa te remarce s ar putea sa astepti degeabawinking ai grija sa nu pari disperata! stai cat mai linistitathinking de parca ai vorbi cu un coleg sau cu varul tauthinking Succes!

| anamaria_6094 a răspuns:

Pai ar trebui sa intri in vorba cu el, sa pari interesata de el dar in acelasi timp si misterioasa...fi mai curajoasa...mult noroc!

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Fi atenta... nu stiu daca e bine sau nu. intr-o zi daca il vezi cu telefonul in mana sau chiar si fara intreaba-l cat e ora poate te va observa! Dupa il intrebi daca locuieste la acest bloc. Daca zice da si 100% zice ii spui ca tu stai la cel vecin happy (Sa nu aduci vorba de bunica lui o sa creada ca il spionezi). Astfel poate te intreaba cati ani ai si incepe prietenia si-ti da ID de mess happy tongue sau poate si nr de tel. deci succes!

| cristyan003 a răspuns:

Incearca sa faci rost de id-ul lui, de nr de telefon...
apoi vb cu el pana cand pleaca la scoala si iesi repede pana afara, si te bagi in seama, chiar daca e foarte usor de zis, e mai greu de practicat pentru fete dar chiar cred ca o sa mearga, ca si eu am fost "agatat" aproape la fel si acum sunt fericit tongue
daca si el o sa te placa o sa cedeze si o sa isi doreasca o relatie cu tine si va face el primul pas, asta daca nu e timid...
daca e timid incearca sa faci tu primul pas, fa-l sa inteleaga ce simti tu pentru el
bafta