| TheSthilxD a întrebat:

Am 19 ani am o vecina de scara ea are 18. Suntem buni prietenii in fiecare seara iesim amandoi la o țigară pe scara blocului vorbim o iau cu masina etc. Vreau sa precizez ca ia ma cheamă sa iesim de cele mai multe ori. Si mie imi place foarte mult de ea chiar enorm si nu o pot uita. Ce sa fac sau cum imi dau seama daca ea are sentimente pentru mine. Eu sunt o persoana mai timidă chiar foarte timidă și cand vreau sa ii spun ca o plac plus si simplu nu am curaj si imi este frica ca ma refuza si as fi distrus nu pot sa o uit. Va rog un sfat bun cum ar trebui sa procedez.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu ea, lasă rușinea.

| Delcatty a răspuns:

Atentia marita, dorinta de a te vedea cat mai des, preocuparea pentru tine, complimente, flirt, aluzii mai putin prietenesti si mai mult legate de atractie, limbajul corporal - mereu zambareata, rosie in obraji, emotionata...
Daca te refuza si vrea doar sa fie prietena si nu iubita, atunci asta este. Ce te pot sfatui este sa mergi mai departe, cat mai repede, daca exista un refuz. Altfel o sa te adancesti intr-o suferinta.