| Hyukiiiii a întrebat:

Buna tuturor.
Problema mea sta in felul urmator, pe luna trecuta vorbeam cu un baiat, ne cunosteam pe fb...si mi se parea atractiv...am uitat sa mentionez ca suntem de o seama si anume 18 ani, el este mai mare decat mine cu 3 luni (dar n-are relevanta ).
Si mi-a propus sa iesim, am iesit.Si suntem impreuna de e 16 mai.
El a venit cu ideea sa mergem la mare de pe 27 luna asta...bine discutam asta de mai bine de o saptamana,parintii mei l-au cunoscut si eu pe ai lui.
Ideea e ca amândoi suntem virgini si imi este cam teama de "inevitabil ". Adica,ma simt pregatita pentru asa ceva si ma simt foarte bine in preajma lui, fluturasi si chestii de astea....Mai pe larg, sunt fericita când sunt in preajma lui si ne intelegem bine. Banuiesc ca si daca as avea 25 de ani sau chiar 30 mi-ar fi tot teama.De ce? Pentru ca prietenele mele care nu mai sunt virgine s-au exprimat de genu "doare ca naiba" "sau "a durut tot timpul partidei". Doare chiar atat de tare? Adica,voi cum ati spune ca a fost momentul in care v-ati dezvirginat? Cum a fost la cateva minute dupa? Auzisem ca durerea trece in cateva minute si simti placere si nu stiu ce sa mai cred.
Voi ce credeti despre toata situatia asta? Dar cu durerea cum sta treaba?

Va dau si funda si va rog sa nu luati la misto, chiar nu stiu ce sa mai cred si am nevoie de voi cei seriosi sa imi dati cateva informatii fie ca sunteti fete sau baieti...

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu te mai teme și lasă lucrurile să meargă de la sine. Teama e cea care aduce cea mai mare parte din durere!
Și dacă vrei să simți și plăcere, păi ar trebui să înveți singură cum să ajungi acolo, ca să știi ce să faci și ce să îi ceri și lui să facă.

| Voidwithin a răspuns:

Nu iti este frica de durere, iti e frica sa nu te santejenesti in fata lui si sa o dai in bara pentru ca nu ai experienta. Trebuie sa te gandesti ca si el e in aceeasi barca cu tine, ca baiat te intrebi daca esti destul de dotat sau daca o sa poti s-o satisfaci. Toti se tem de primul contact sexual. Pe scurt, te temi de necunoscut.
Cel mai rau lucru care se poate intampla este sa vreti sa o faceti si nu aveti curajul. Nu va durea asa cum hiperbolizezi tu, daca sexul era asa groaznic nu mai eram niciunul astazi aici.

| Hyukiiiii explică (pentru Voidwithin):

La tine cum a fost prima data? Adica....nu ti-a fost rusine sau jena? Adica nu iti era frica sa nu faci o impresie proasta cu privire la asta? Iar cu privire la durere..in cazul tau cum a fost?
Scuze daca sunt prea personala...

| Voidwithin a răspuns (pentru Hyukiiiii):

Is baiat wink-wink. Sincer, frica a existat si va exista in continuare iar cu privire nu, nu prea avem problema asta si nici fetele nu o au daca exista un preludiu bun inainte de act.
Tu suferi dintr-un complex de inferioritate, pentru ca iti este frica sa nu dezamagesti frica care provine dintr-o asteptare pe care o ai de la excursia la mare, anume sexul ceea ce e fain dar cel mai bun sex e acela spontan, cand nu planifici totul dinainte. Din cauza aceasta tu esti focusata in viitor si nimic nu e mai inspaimantator ca viitorul, nici macar trecutul pentru ca nu ai nicio putere, ai putere sa decizi doar in prezent. Va veni momentul atunci si o veti face si gata, nu te gandi prea mult la asta. Asa ca nu mai incerca sa anticipezi ceva ce nu poate fi anticipat ai sa vezi la locul si momentul potrivit. Fii spontana si promit ca va iesi bine.
In acelasi timp nu pot sa ma abtin sa nu citez din Lovecraft, cel care a cultivat genul horror: "Cel mai vechi şi mai puternic sentiment al omului este frica. Şi cea mai veche şi puternică frică este frica de necunoscut"
Sper ca nu te-am inspaimantat prea tare si tine minte ca
sexul e demential nu e ceva suparator sau neplacut.
Traieste in prezent si va fi bine.