| anii2015 a întrebat:

Buna tuturor. Se poate ca un baiat indragostit de o fata sa fie timid, iar fata de care el este indragostit sa il placa si ea pe el, si la fel ca baiatul, si ea sa fie timida, adica sa se placa amandoi dar sa fie o timiditate reciproca? Cred ca sunt indragostit dar nu stiu cum sa intru in vorba cu ea, si cred ca si ea ma place si cred ca si ea este in situatia mea, dar nu sunt sigur, de aia am apelat la voi sa va dati o parere...Multumesc anticipat, voi revenihappy

6 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pai unul din voi trebuie sa faca primul pas, evident pe tine cade treaba. Daca nimeni nu zice nimic evident nu se va intampla nimic. Deci chiar nu conteaza cum vorbesti cu ea, dar pana la urma sa ii zici ca iti place de ea si astepti sa vezi ce zice. Daca zambeste si chicoteste atunci incearca sa o iei de mana sa o tragi spre tine sa te uiti in ochii ei si sa o intrebi daca si ea te place.
Stiu sigur ca nu vei face asta pentru ca e cam mult dar eu asa as face. (Pacat ca pe vremea mea nu exista TPU ca invatam multe)

| corbulalbrosu a răspuns:

Noi te putem ajuta doar cu niste sfaturi pe care le-ai putea urma.Modul de a actiona insa depinde doar de tine iar pentru asta tu trebuie sa-ti invingi timiditatea, sa ai curajul de a actiona. Ai putea sa discuti cu ea la telefon sau pe un site de socializare si in discutiile purtate "printre randuri" sa o anunti ca-ti place de ea si ai dori sa va intalniti, sa iesiti la o plimbare, la un spectacol sau o alta activitate.Ai putea sa ii transmiti sentimentele prin intermediul unui prieten comun, a unui coleg. Totul depinde la o adica doar de tine, noi venim cu ideile, urmand ca tu sa le pui in practica. Succes.

| OldSoul a răspuns:

Da man, se poate, bagate in vorba cu ea asa "ca dintr-o greseala" si daca te place si ea restul va veni de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti indragostit, nu pierde timpul si discuta cu fata. timpul e pretios.si clipele petrecute impreuna pot fi extraordinare.

| lex79 a răspuns:

Vai ce stil aveti de a pune intrebarile. se poate, nu se poate...c-o fi, c-o pati ala, aia.
vorbiti personal si direct.
raspunsul la intrebarea ta e da. se poate.

in general fata asteapta ca baiatul sa faca primul pas.
adreseaza-i-te.

| kevincube a răspuns:

Se poate, dar se prea poate ca amândoi să fie destul de naivi încât să nu facă nicicare primul pas.