| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutorul vostru. Curand, m-am indragostit de un baiat in liceu.Eu fiind mai timida in preajma celor care nu-i cunosc, ii rugam pe prietenele mele sa vorbeasca cu el. Si aseara, am mers impreuna, si se uita la mine, eu stateam langa prietena mea, venea si el langa mine, ma mutam eu, iarasi venea langa mine. Mie imi place foarte mult de el, l-a intrebat prietena mea daca vrea sa fie cu o fata, si el si-a dat seama ca aceea fata sunt eu.Nu stiu ce sa fac, eu nu cred ca ma place adica.
Ne punem porecle amandoi, mai trage cu ochiul la mine, unde mergeam eu venea si el.
Ce sa fac? Cum sa-l fac sa ma placa? Tin si la el, adica.Nu stiu, suntem de aceeasi varsta dar eu vreau sa fiu cu el adica nu sa-l oblig, eu zic ca nu ma place, dar de obicei nu primesc refuzurii de la baieti. El a avut si o relatie cu o fata[urata, slaba rau, cu agnee pe fata]deci, urata.Adica,nu eram rautacioasa, dar asa era.Si fata aceea, nu fusese cu niciun baiat pana acum[are 17 ani], a fost cu baiatul acela doar sa se sarute ca ea nu stia.straight face.
Ciudat!
Ce sfaturi imi dati va rog ajutati`ma! Scuzati daca am greseli gramaticale sau de exprimare.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-ti mai ruga prietenele sa vorbeasca cu el,in afara ca iti stiu tot sufletul,poate se mai trezeste vreuna sa-l placa si indrazneata,ti-l sufla scurt.
Daca iti place,accepta-i micile apropieri,priveste-l,zambeste-i,mai gaseste cate ceva sa-l intrebi,incurajeaza-l adica sa se apropie mai mult de tine! Ai putea sa ii ceri ID-ul de messenger sau sa i-l dai pe-al tau ca sa mai "vorbiti", ai putea sa-l intrebi mici lucruri legate de scoala, nu-i greu.
Curaj si mult succes!

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru greece12):

Multumesc pentru raspuns, dar.Crezi ca va merge? sad.

| greece12 a răspuns (pentru Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu poti stii daca va merge sau nu, daca nu incerci! Hai, curaj!