| MissBlack a întrebat:

Hello TPU! As vrea niste sfaturi si de la fete, si de la baieti deci sunt cam timidasad de exemplu daca pe messenger este baiatul de care imi place imi este frica sa vorbesc cu el fiindca cred ca o sa ma respinga.Deci ce trebuie sa fac ca sa nu mai fiu timida si sa intru in vorba cu tipi de care imi plachappy. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu eram timida, pana cand am inteleg ca nu am nimic de pierdut. Daca te resping, problema lor happy nu te-au meritat.

| erik a răspuns:

Tocmai de-aia esti timida, pentru ca ti-e teama sa nu ratezi...deci esecul, ti-l auto-programezi singura.Aceepta ca in viata mai avem si esecuri, tocmai ele ne ajuta sa ne maturizam.Incearca sa iei lucrurile putin mai simplu, fara asteptari prea mari la inceput.

| zuzu_4658 a răspuns:

Mai asta inseamna ca nu ai incredere in tine... nu te va respinge si daca o va face o face pentru ca a vazut ca tu il placi si na vrea sa faca si el pe indiferentustraight face. tu sa fi mai discreta. si oricum baga-l in seama, nu trebuie sa fi timida, esti la inceput dupa iti va trece big grin.
asta cred eu
te pup

| Sambotin a răspuns:

Buna Irene si welcome to TPU! Incearca sa fi mai deschisa cu lumea si incearca sa spui totul pe fata, macar o data si o sa vezi ca nu e greu si o sa iti prinda mai bine. Si eu la randul meu am avut si AM aceeasi problema, sunt cam timid cu fetele dar acum dupa ce am fost ajutat tot aici cu niste sfaturi superbe am reusit sa trec peste faza cu timiditatea si sa nu mai imi fie frica de nimeni si niemic. Daca cauti intrebarea mea o sa vezi ca sunt vigin [ si nu imi e rusina sa spun asta ] deoarece ink nu am gasit pe nimemi potrivit pentru imi oferi ...intelegi tu ce. totusi incearca sa treci peste teama de a vorbi, pana la urma vorba aia. ce o fi. o FI, Sper ca te-am ajutat. Cu respect Alex / Viisoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceea ce simti. Daca nu profiti de moment, s-ar putea sa-ti para rau. Gandeste-te asa "ce am de pierdut daca fac asta?". Nimic. Faci doar ceea ce vrei. Daca te respinge (desi nu cred), asta e. Se mai intampla. Totul depinde de tine. Fii mai increzatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca e fraier daca te respinge pentru ca arati bine asa ca tupeu atata tot

| andreeadyana24 a răspuns:

Nu e pierderea ta si a lor tu ai facut decat cea ce simti