| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Simt nevoia sa ma descarc si nu am cui, asa ca mi-as dori sa primesc un sfat de la voi.
E vorba de un baiat. Ma contrazic singura. Imi fac diverse filme.
Am trecut prin multe si am devenit foarte orgolioasa. Ideea e ca noi ne înțelegem perfect, desi vorbim cam rar. Nu am apucat sa iesim, dar ne stim din vedere si ce am mai vorbit pe Facebook. Mereu spune ca il surprind, cu ce ii spuun și ca vrea sa ma cunoască neapărat. Doar ca vorbim rar si eu pana acum, nu i-am dat nici un mesaj fara sa faca el vreun pas.
Ma gandesc ca daca ar fi fost interesat de mine, vorbeam mai des si gasea timp sa ne vedem. Mereu cand trebuia, ori intervenea ceva, ori nu stiu. Pur si simplu, nu a fost sa fie.
Aseară de exemplu, pe la 18 m-a întrebat daca vreau sa vedem si am acceptat. A iesit si nu a mai fost activ pana pe la 19 si ceva. Am asteptat mesaj de la el si abia la 21.30 cam asa, mi-a scris. L-am lăsat cu seen ca atunci asa am simțit si nici acum nu pot spine ca-mi pare rau. Pe seara am mai vazut si o postare in care l-a etichetat o fata, era o postare legata de mașini, nimic altceva. Am observat ca ar avea o legătura, acum nu stiu ce fel.
Parca nici nu pot sa-l întreb ceva, ca nu sunt in masura sa primesc explicatii din partea lui. Nici nu as vrea si nici nu as putea, sa ii spun ce simt. Ca nu cred ca are cum, pare ciudat, dar te poti indragosti asa de cineva? Nu mi s-a întâmplat pana acum. De asta spun ca sunt confuza.
Sunt cu gandul mereu acolo, cand am vazut postarea aia am început sa plâng, chiar daca nu inseamna nimic. Mereu cand ma gândesc la el devin nervoasa si-mi vine sa plang. Ceva ce nu mi s-a întâmplat, de la ultima relatie pot spune, adica acum 3 ani. Am 21 de ani. Ma simt foarte aiurea. Ce ar trebui sa fac în situatia asta? Sa incerc sa uit sau sa fac pasi spre el, desi nu pot sa fac asta. Is ca o piatra. Nici eu nu știu ce aștept, ce simt, ce vreau. Nu-l vad atat de interesat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar ai 21 de ani? La cum gandesti nu prea pari. Te amagesti singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Pornind de la fraza ta:
"Ideea e ca noi ne înțelegem perfect, desi vorbim cam rar." iti spun ca te minti singura!
In primul rand, nu va cunoasteti deloc si nu aveti cum sa va intelegeti perfect, odata ce nu v-ati intalnit niciodata, nu ati discutat niciodata pe real si nu va cunoasteti, pentru ca nu ati petrecut nici o clipa reala, impreuna.
Tu traiesti intr- lume ireala si deja esti confuza din cauza asta.
Este evident ca el vorbeste de plictiseala cu tine, probabil avand deja iubita, daca nici macar nu a avut bunul simt, sa vrea sa te cunoasca sau sa iasa la vreo intalnire cu tine.
Ma asteptam sa ai cam 13 ani dupa cum ai scris si te-ai prezentat aici si sunt socata cand spui ca ai 21 de ani si aceasta mentalitate de copil mic.
Poate ar trebui sa te maturizezi si sa traiesti o viata reala, sa mai lasi naibii virtualul, ca ai ajuns sa nu mai stii ce-i real si ce nu-i.

| Freya1 a răspuns:

Dacă încerci să ignori si sa uiti nu rezolvi nimic.Trebuie să iti calci pe inima si sa ii scrii, sa te bagi in seama, sa vorbesti mai mult si chiar sa ve vedeti pe camera daca nu va întâlniți fata in fata pentru ca asa legi o relație.
În legătură cu fete si ce se posteaza, daca vrei sa afli daca are iubita spune-i sub foarma de glumă după ce ii scrii un timp "nu iti fac probleme cu iubita daca iti trimit mesaj?" Si vezi ce iti raspunde si atunci intrati si in discuti despre relații.

| Catrice a răspuns:

laughing puteam sa jur ca ai 16-17 ani. Maturizează-te!

| MValentin a răspuns:

Situația prin care treci, lipsa de,, statut,, pana sa fi apta sa ii ceri explicații rezulta din cauza ca voi sunteti ca doi prieteni ce vq placeti in primele 2 luni de comunicare. E sansa ca el sa vorbeasca cu aia, da. Dar si tu încearcă sa vorbesti cu el sa ii dai mesaje deoarece pe scurt baietii sunt prosti si nu au cum din ceva detalii mici sa ti inteleaga intentiile. Ce ramane de facut este sa fi naturala si sa lasi lucrurile intr-o anumita pondere sa curga de la sine, prin asta zic nu-l lasa pe,, idiot,, sa dea tag oricui si sa vorbeasca cu oricine usor usor fa ti loc pe scaunele din mintea lui pana le ocupi pe toate, pai cum happy Just. vorbește cu o prietena prezinta l ei pe el. Si daca consideri corect spune i ca vrei sa i vorbesti si ii spui absolut tot ce simti si de tot ce iti este teama, incepe cu un,, am nevoie de ajutor... ma poti asculta?,, sau ceva de genul. Bafta multa si regăsește te vorbind deschizandu te daca tot ti acolo pentru tine vei deveni un minereu