| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat, de aproape un an..ne cunoastem din liceu, niciodata nu ne-am putut gandii ca vom ajunge sa fim impreuna, insa destinul ne-a adus in primavara anului 2013 impreuna si suntem si la facultate tot impreuna. Mi se pare ceva gen " ne-a fost dat sa fim impreuna ", in liceu abia ne salutam, iar acum am ajuns sa petrecem impreuna cele mai frumoase momente din viata noastra, dar intrebarea mea e..pana cand?! Eu ii cam bat apropouri ca pe viitor, sa ne oficializam relatia, sa ne logodim. Dar el e pe ideea " nu stiu ce va fi mai incolo, nu iti promit nimic, nu se stie niciodata ce va fi in viitor ". Pe mine ma dor chestiile astea. Imi spune "daca nu vrei sa te risti, atunci desparte-te de mine ". Ce sa fac cu el? Sau credeti ca ma gandesc eu prea departe? Suntem amandoi la medicina, anul 1.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Si ai impresia ca daca te face nevasta nu mai are nici o cale sa se desparta de tine?
Din contra, cu atat mai mari sunt sansele de esec daca il presezi si il faci sa ia niste decizii care de fapt nu ii apartin.
De ce nu ai incredere in tine? Pentru ca de aici pleaca totul. Nu te crezi capabila sa pastrezi un barbat langa tine daca nu il legi legal.
E O PROSTIE ce ai tu in cap. Te-ai gandit ca poate peste cativa ani nu mai vrei tu sa fii cu el? Daca iti suceste tie altcineva mintile si ajungi sa regreti ca te-ai maritat de tanara?
Ce faci atunci?
Exact la 30 de ani (plus sau minus) e ok sa iti faci o familie. Nu sa te gandesti la asta in anul 1 de facultate. Si medicina laughing

Traieste-ti relatia si las-o sa curga atat timp cat ii e dat sa curgawinking

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-ti forta norocul si nici nu-l obliga sa te minta.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu-i inteleg pe oamenii astia care vor sa se casatoreasca.
Nu puteti sta impreuna si fara acte, sau fara aprobarea preotului?

| Ale0101 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Pentru ca este un risc, gandeste-te, cunosc cazuri in care dupa 10 ani s-au despartit. Cine mai are timp/nervi la 30 de ani sa inceapa o relatie noua? Altii la 30 ani au casa lor, familia lor.

| Ale0101 a răspuns (pentru sofisis):

Da, ai dreptate. Multumesc mult!

| sofisis a răspuns (pentru Ale0101):

Si ai impresia ca daca te face nevasta nu mai are nici o cale sa se desparta de tine?
Din contra, cu atat mai mari sunt sansele de esec daca il presezi si il faci sa ia niste decizii care de fapt nu ii apartin.
De ce nu ai incredere in tine? Pentru ca de aici pleaca totul. Nu te crezi capabila sa pastrezi un barbat langa tine daca nu il legi legal.
E O PROSTIE ce ai tu in cap. Te-ai gandit ca poate peste cativa ani nu mai vrei tu sa fii cu el? Daca iti suceste tie altcineva mintile si ajungi sa regreti ca te-ai maritat de tanara?
Ce faci atunci?
Exact la 30 de ani (plus sau minus) e ok sa iti faci o familie. Nu sa te gandesti la asta in anul 1 de facultate. Si medicina laughing

Traieste-ti relatia si las-o sa curga atat timp cat ii e dat sa curgawinking

| uncopiltampit a răspuns:

Faceti un incest laughing))))))!
Parerea mea este ca laso dracu mai moale cu casatoriea ca nu e nici o smecherie sa te casatoresti, sunt responsabilitatii destul de mari!
Primul lucru pune-l sa termini faculta si dupa sa te angajezi! Ca degeaba te casatoresti si nu ai un servicii!