| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor...sunt intr-o situatie dificila si sper sa ma puteti ajuta..Fratele meu vorbeste cu o fata de 3ani si fata aceea are o sora de care m-am indragostit..suntem impreuna de 3luni dar multi spun sa ne despartim ca nu e bine ce facem. Vreau si eu niste sfaturi sa stiu daca e bine ce fac..Ca multe persoane mi-au spus ca nu e frumos ca 2frati sa vorbeasca cu 2surori. Astept sfaturile voastre!

Răspuns Câştigător
| Giorgianabubu a răspuns:

Asta nu e adevarat, nu scrie nicaieri ca nu au voie 2 frati sa fie cu 2 surori,iar voi daca va iubiti nu ar trebui sa va intereseze de ce vb lumea,nu e nimic rau in ceea ce faceti,nu sunteti ruda sa ziceti ca pacatuiti,stati linistiti ca nu e nimic grav va asigur, si nu mai ciuli urechile la ce vb lumea, succes in continuare in dragoste, succes, sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sincer nu stiu ce sfat sa-ti dau dar nu inteleg de ce nu e frumos ca si 2 frati sa vorbeasca cu 2 surori adica sa nu te iei dupa prostia asta si daca tie iti place de ea si ei ii place de tine nu mai ascultati pe nimeni faceti ce credeti!

| robby212 a răspuns:

Da, ce proverb filomena, stai linistit man, nu-i nimic, fa ce crezi...

| denisa123456 a răspuns:

Nu trebuie sa ei in considerare parerile lumii.ca nu traiesti cu lumea. asculta'ti inima nu lumea si fa ceea ce simti eu zic ca nu are nimic.nu cred ca este nici pacat numai in cazu daca era frate cu sora asta da pacat dar de ceea ce zici nu vad care ar fi problema.succes si numai te uita in gura lumii!

| Filomena24 a răspuns:

Nu asculta pe nimeni! fa ce iti spune sufletul tau...fratele tau nu e casatorit cu acea fata si daca ar fi nu este nici o legatura de sange intre voi. Gura lumii nici pamantul nu o astupa. Asa ca nu te deranja de barfele celor din jur!

| RoSeGeOrGiAnA a răspuns:

NU ii baga in seama daca iti place fata pastreaz-o